Usługi aktuarialne – oferta

calculator-1859368_960_720

Akcjonariusz jest specjalistą związanym przede wszystkim z branżą ubezpieczeniową. Zajmuje się on prowadzeniem zaawansowanych wycen oraz obliczaniem ryzyka projektów ubezpieczeniowych i finansowych, a także innymi związanymi z nimi pracami analitycznymi.

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce każde towarzystwo ubezpieczeniowe powinno zatrudniać swoich akcjonariuszy. Również specjaliści tego rodzaju świadczą usługi aktuarialne w biurach aktuarialnych dla klientów potrzebujących profesjonalnej obsługi.

W biurach aktuarialnych skorzystamy głównie z usług takich jak:

  • wyceny finansowe, w tym wyceny opcji na akcje i warrantów, wyceny kredytów i obligacji w skorygowanej cenie nabycia, wyceny programów motywacyjnych, wyceny przedsiębiorstw, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, wyceny marek i znaków towarowych
  • wyceny aktuarialne rezerw, w tym na nagrody jubileuszowe, odprawy rentowe i emerytalne, odprawy pośmiertne, za niewykorzystane urlopy, deputaty węglowe, ekwiwalenty energetyczne, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz innego rodzaju świadczeń i rezerwy

Powyższe usługi aktuarialne pozwalają na uzyskanie dokładnych obliczeń, także w przypadku skompilowanych podmiotów, na przykład takich jak szpitale, kopalnie. Dzięki nim przedsiębiorstwa mogą zmniejszyć ryzyko związane ze swoją działalnością, także poprzez zabezpieczenie odpowiednich rezerw i strumienia przepływów na pokrycie zobowiązań.

Kto korzysta z usług aktuarialnych?

Z pomocy aktuariuszy korzysta wiele przedsiębiorstw, głównie średnie i duże firmy potrzebujące fachowej i kompleksowej pomocy. Obsługę wybierają głównie towarzystwa ubezpieczeniowe, inwestorzy chcący wejść na rynek ubezpieczeniowy, a także przedsiębiorstwa wymagające pomocy akcjonariuszy w powyższym zakresie usług.

Adresy biur aktuarialnych można znaleźć już teraz za pośrednictwem internetu. Działają one przede wszystkim w dużych miastach. Niektóre biura zajmują się również dostarczaniem dokumentacji drogą elektroniczną.

Artykuł powstał we współpracy z biurem aktuarialnym Aksjom.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *