Zapominasz o ważnych wydarzeniach? – mamy na to sposób

forget-update-linkedin-profile

Są święta, o których po prostu nie można zapomnieć. Jeśli tak się dzieje, w najlepszym wypadku bliskim osobom jest przykro, a sam zainteresowany czuje wstyd. Można jednak tego uniknąć. Wystarczy zastosować skuteczną metodę przypominania o ważnych wydarzeniach.

Tablet z alarmem

Jednym ze sposobów może być na przykład ustawienie sobie alarmu w tablecie czy też w innego rodzaju urządzeniu elektronicznym. Dzięki temu o ustalonej godzinie rozlegnie się dźwięk dzwonka, który przypomni o tym, że coś jest do zrobienia. Mama ma święto albo dziewczyna nie dostała jeszcze kwiatka na Dzień Kobiet. Zwłaszcza mężczyznom zdarza się często zapominać o istotnych datach, bo po prostu płeć piękna jest na nie bardziej wyczulona. Warto zatem trochę pomóc swojej pamięci.

Alarm na mobilnym urządzeniu ma jednak tę wadę, że może przeszkodzić w ważnym spotkaniu. Jego dźwięk może się włączyć w niekorzystnym momencie, w trakcie prezentacji oferty firmy na przykład. Często, ustawiając go z wyprzedzeniem, można nie przewidzieć z jaką sytuacją będzie się miało do czynienia podczas jego zadźwięczenia. Poza tym nieraz jest tak, że wyłączy się alarm, a człowiek i tak zapomni, co miał zrobić.

Notatki na pulpicie

Innym rozwiązaniem problemu jest więc stworzenie sobie notatek na komputerze. Obecnie jest wiele programów, które temu sprzyjają. Można sobie pobrać jeden z nich i cieszyć się informacjami zawartymi na pulpicie komputera. Będą one wyświetlać się w postaci kolorowych okienek. Można je umieścić tam na stałe oraz edytować. Nie przeszkadzają w żaden sposób w pracy, a jeśli ktoś stale korzysta z laptopa lub komputera osobistego, to ten sposób będzie dlań całkiem dobry.

Nie poleca się natomiast stosowania, jeżeli ktoś potrafi całe dnie nie uruchamiać tego urządzenia. Wówczas niestety może się zdziwić, gdy w końcu zobaczy po dłuższym czasie swój pulpit, a tam znajdzie się zapomniany Dzień Matki.

Nowatorski projekt

Pomoc dla zapominalskich może stanowić także nowa strona internetowa http://www.za-ile-swieta.pl. Jest ona przydatna, albowiem poza tym, że znajdują się na niej najważniejsze święta w roku, można tam znaleźć inne pożyteczne informacje. Za korzystny można uznać fakt, że przy każdym święcie znajduje się zegar, który odmierza do niego czas. Zainteresowany wie zatem, ile ma jeszcze dni albo godzin do dnia jakim jest 26 Maj Dzień Matki czy Babci. Trudniej wówczas zapomnieć. Poza tym to jeszcze nie wszystko, gdyż pozytywne aspekty tego rozwiązania to także opisy tradycji związanych z każdym ze świąt, a także podpowiedzi dotyczące na przykład doboru kwiatów na Dzień Matki.

Na pewno korzystanie z tej strony na bieżąco to najlepszy sposób, aby szybko przypomnieć sobie o typowych i ważnych wydarzeniach w roku. Nie trzeba nigdzie szukać potrzebnych informacji, bo wyświetlają się one od razu po włączeniu strony. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to to, aby na nią zaglądać. Z tym jednak można poradzić sobie, dodając ją do zakładek w widocznym miejscu. Wówczas już o nic nie trzeba się martwić i na pewno nie zapomni się o ważnych dniach dla bliskich.

dzien-matki-dla-mamy

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *