Od IT po dok załadunkowy – o tym nie zapomnij przy przeprowadzce biura!

parcel-4967721_960_720Planujesz przenieść firmę? Upewnij się, że przedyskutowałeś przeprowadzkę z wyprzedzeniem ze swoim zespołem IT. Wszyscy Twoi pracownicy muszą oczywiście wiedzieć o przeprowadzce, ale Twoja ekipa IT będzie integralnie dbać o to, aby przeprowadzka została wykonana prawidłowo. W końcu po wejściu do nowego biura internet będzie prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy, których potrzebujesz, aby znów zacząć działać!

Należy również zauważyć, że sprzęt, którego najczęściej używają informatycy, należy do najbardziej delikatnych i najdroższych urządzeń, jakie prawdopodobnie posiadasz jako firma. Dlatego kluczowe znaczenie ma upewnienie się, że informatycy wiedzą z jak największym wyprzedzeniem, aby mogli rozpocząć własne przygotowania.

Przeprowadzka firmy – o czym jeszcze pamiętać?

Koniecznie upewnij się, że wszyscy pracownicy całkowicie opróżnili swoje biurka. W dużej przeprowadzce liczy się każdy centymetr kwadratowy i każdy kg przenoszonych rzeczy, a jeśli dowiesz się, że przenosisz rzeczy osobiste swojego pracownika, może to sprowadzić (przynajmniej) kilka stresujących rozmów po tym, jak zakończy się już proces przeprowadzki firm Gdynia a w najgorszym razie może skomplikować logistykę i tak już stresującej sytuacji!

Firma przeprowadzkowa – na co zwrócić uwagę?

Dokładnie sprawdź, czy wynajmowana firma przeprowadzkowa ma doskonałe ubezpieczenie przeprowadzkowe. Większość biurowców i firm tego wymaga, ale nigdy nie wiadomo, kto próbuje oszukać przy okazji! Aby upewnić się, że nie padniesz ofiarą oszustwa, poświęć chwilę i poproś swoją firmę przeprowadzkową o przesłanie wszystkich powiązanych dokumentów. Najlepiej byłoby wysłać faksem kopię, ale zeskanowana wersja również zadziała. Miejmy nadzieję, że nie będziesz musiał z niego korzystać, ale możesz zostać poproszony w kilku punktach o podanie go (w przypadku nowej umowy najmu lub o pomoc w odzyskaniu depozytu na starą), a na pewno, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego. Jeśli wcześniej złożyłeś wniosek o przeniesienie dokumentu ubezpieczeniowego i otrzymałeś go i wiesz dokładnie, gdzie on jest, jest to jedna rzecz mniej, o którą musisz się martwić w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia.

Sprawdź zarówno w starym, jak i nowym budynku biurowym na długo przed koniecznością przeprowadzki, czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia logistyczne, które zwykle nakładają na przeprowadzki. Na przykład w wielu budynkach biurowych nie zezwalają na przeprowadzki w godzinach pracy z grzeczności dla innych firm pracujących w tym samym budynku, więc możesz być zmuszony czekać do wieczorów lub w weekendy na zakończenie przeprowadzki. Podobnie mogą istnieć ograniczenia dotyczące miejsc, w których może zaparkować ciężarówkę z wszystkimi rzeczami. Czy w Twoim biurowcu jest jakikolwiek dok załadunkowy? Jeśli tak, zlokalizowanie go wcześniej i wyraźne przekazanie tych informacji firmie przeprowadzkowej jest prawdopodobnie dobrą strategią, z której warto skorzystać dla bezproblemowej przeprowadzki.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *