Jak zaaranżować pokój dla dziecka z autyzmem?

pexels-tara-winstead-8386173Obecnie u ponad 1 na 68 dzieci diagnozuje się zaburzenia ze spektrum autyzmu. Badania pokazują, że prawie 1 na 6 dzieci cierpi na niepełnosprawność rozwojową, od zaburzeń mowy i języka po poważne zaburzenia rozwojowe.

W ciągu ostatniej dekady większe inwestycje w badania nad autyzmem skupiały się na rozwoju dzieci i potencjalnych strategiach mogących pomóc w poprawie życia osób z autyzmem.

Chociaż nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, zaprojektowanie domu przyjaznego osobom autystycznym wymaga dobrze przemyślanego planu. Co więcej, chociaż nie ma ustalonych wymagań dotyczących prawidłowego zaprojektowania domu dla dzieci autystycznych, stworzyliśmy listę pomysłów na projektowanie wnętrz domów przyjaznych autyzmowi, które mogą pomóc dzieciom w rozwoju.

Dodaj stymulujące meble

Proste, ale ekscytujące meble, takie jak huśtawki, mogą pomóc uspokoić dziecko, które jest nadmiernie pobudzone. Używanie ciężkich zasłon pomoże stłumić hałas i zagłuszyć zakłócenia z zewnątrz. To zachęci do aktywności w pomieszczeniu. Użycie odpowiednich kolorów może pomóc pobudzić różne nastroje i zapewnić spokój. Dodatki w postaci puf, mat wspinaczkowych i małych trampolin mogą pomóc w zaspokojeniu potrzeb dzieci autystycznych w zakresie integracji sensorycznej.

Blokuj stymulację zewnętrzną w jadalniach

Niektóre dzieci autystyczne mają trudności z jedzeniem stałych pokarmów. Może to być spowodowane dolegliwościami fizycznymi lub reakcją sensoryczną na żywność, którymi należy się zająć przed przyjrzeniem się czynnikom środowiskowym. Sposoby zmiany środowiska, aby pomóc dziecku trawić pokarm, w tym wyeliminowanie nadmiernej stymulacji, aby zmniejszyć zakłócenia i pozwolić mu skupić się na żuciu i połykaniu posiłków. W przypadku dzieci, które mają problemy z jedzeniem, staraj się nie łączyć jadalni z innymi zajęciami i ograniczaj rozmowy w czasie posiłku.

Zbuduj ogród sensoryczny

Budowa dostępnego ogrodu może motywować i stymulować zmysły dzieci. Zapewnienie zdrowego środowiska sensorycznego pozwala dzieciom zanurzyć się w naturze. Ogrodnictwo terapeutyczne ma wiele zalet. Ogrodnictwo pozwala dzieciom połączyć się z naturalnym rytmem życia. Pozwala im połączyć się z czymś znacznie większym od nich samych.

Zapewnij spokojną sypialnię dla optymalnego snu

Bezsenność i nieprzespane noce to główne tematy w społeczności osób autystycznych. Sposób spania dziecka może mieć ogromne znaczenie ze względu na kilka czynników środowiskowych. Sposoby radzenia sobie z bezsennością obejmują blokowanie czynników rozpraszających poprzez:

• założenie zasłon zaciemniających,
• odkładanie zabawek,
• malowanie ścian w kojących kolorach,
• przejście na naturalne źródła światła,
• wykorzystywanie sypialni wyłącznie do spania.

Jeśli chodzi o zakupy mebli i projektów przyjaznych osobom autystycznym, rodziny mogą skorzystać z zasobów internetowych, takich jak Pinterest, aby znaleźć inspirację. Od tworzenia spokojnych przestrzeni po ogrody przyjazne zmysłom – dzięki pomocy online znajdziesz wiele przydatnych narzędzi.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *