Wymagania dla łazienek w miejscu pracy – czy Twoja firma spełnia je wszystkie?

toilet-1003112_640Łazienki w miejscu pracy to nie tylko dobra wola pracodawcy, a przede wszystkim obowiązek, jaki jest zapisany w przepisach. Jeśli pracownicy nie mają dostępu do toalet czy do bieżącej wody, mogą bez obaw zgłaszać takie sytuacje do Państwowej Inspekcji Pracy. A to już wiąże się z poważnymi problemami, których zdecydowanie warto unikać. Dlatego też pracodawcy powinni dbać o to, aby pracownicy mieli zapewnione sanitariaty zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp.

Pracownicy powinni mieć w miejscu pracy możliwość skorzystania z toalety i łazienki. Przede wszystkim, musi się ona znajdować w odpowiedniej odległości od stanowiska pracy. Jeśli do łazienki trzeba będzie iść dalej niż mówią to przepisy, pracownik ma prawo zgłosić ten fakt do inspekcji pracy. Co więcej, liczbę łazienek i ich wyposażenie trzeba dostosować do liczby pracowników. Im więcej pracowników, tym więcej musi być ubikacji dostosowanych do ich potrzeb. Jeśli firma działa w dużym biurowcu, łazienki z toaletami powinny znajdować się na każdym piętrze. Trzeba również zadbać o udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, które również powinny mieć możliwość bezproblemowego skorzystania z toalety.

W co wyposażyć firmową łazienkę?

Łazienka w firmie powinna być nie tylko dopasowana do liczby pracowników, ale również wyposażona we wszystkie niezbędne elementy i akcesoria. Powinny być to z pewnością umywalki z lustrami, dozowniki do mydeł w różnej postaci, a także wygodne i funkcjonalne suszarki do rąk. Warto szukać takich rozwiązań, które zapewniają możliwość korzystania z łazienki w jak najbardziej higienicznych warunkach. Suszarki do rąk to świetna opcja. Pozwalają na wysuszenie rąk po umyciu bez konieczności dotykania jakichkolwiek elementów. Nie trzeba również korzystać z jednorazowych ręczników. A to właśnie one w łazienkach firmowych powodują największy bałagań. Już po kilku godzinach od sprzątnięcia łazienki nie mieszczą się bowiem w koszu na śmieci i najczęściej walają się gdzie popadnie. Dzięki suszarkom do rąk można znacznie zwiększyć komfort przebywania w łazience, warto więc o nich pomyśleć. Oczywiście, trzeba inwestować w rozwiązania wysokiej jakości. Tylko takie dają gwarancję, że zakup będzie bezproblemowo służył przez długie lata.

Solidne usługi sprzątające

Wyposażenie i wygląd łazienek w firmie to nie wszystko. Konieczne jest również dbanie o to, by były czyste i regularnie sprzątane. Oczywiście, ta kwestia nie powinna należeć do pracowników. Właściciel firmy powinien mieć umowę z dobrą firmą sprzątającą, która będzie systematycznie i profesjonalnie wywiązywała się ze wszystkich zapisów umowy. Sprzątanie łazienek jest niezbędne, aby utrzymać je w prawidłowym stanie, a także by zapewnić właściwy poziom higieny. Nawet najbardziej elegancka i świetnie wyposażona łazienka szybko straci na wyglądzie i będzie prezentowała się kiepsko, jeśli będzie zbyt rzadko sprzątana. Im więcej osób korzysta z łazienki, tym częściej powinna być ona gruntownie sprzątana i odkażana.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *