Jakie właściwości lecznicze ma pokrzywa?

stephan-h-0hE7Gfi-p9A-unsplash

Jedną z bardziej znanych roślin, którą spotkać można praktycznie na każdej łące jest pokrzywa. Większość z nas uważa ją za chwast. Tymczasem okazuje się, że pokrzywa ma całe mnóstwo właściwości leczniczych, które sprawiają, że chętnie wyciągi z niej wykorzystują producenci kosmetyków. Jest jednym z częściej wybieranych dodatków, jeśli chodzi o szampony do włosów. Dodatek pokrzywy sprawia, że zyskują one wyjątkowe właściwości. Obecnie coraz trudniej znaleźć kobietę, która chociaż raz nie stosowała szamponu pokrzywowego.

Co sprawia, że pokrzywa jest tak wyjątkową rośliną?

Pokrzywę zielarze znają i wykorzystują od wieków. Zawiera ona całe mnóstwo flawonoidów, garbników, witamin i minerałów. W efekcie skutecznie wspomaga ona usuwanie z organizmu toksyn, korzystnie wpływa na układ pokarmowy, wspomaga procesy trawienne, poprawia krążenie krwi i wspomaga produkcję żelaza. Jeśli chodzi o włosy, to pokrzywa skutecznie chroni przed ich wypadaniem i hamuje je, jeśli już do niego doszło. Jest niezastąpiona, jeśli chcemy włosy wzmocnić, odżywić, a jednocześnie pokonać łupież.

Jakie zalety mają szampony z pokrzywą?

Szampony pokrzywowe kupowane są naprawdę chętnie. Działają one na włosy niezwykle korzystnie. Jak już wspomnieliśmy, hamują wypadanie włosów. Regulują pracę gruczołów łojowych, co sprawia, że ograniczają przetłuszczanie się włosów. Stosując je, nie trzeba obawiać się łupieżu. Ich niewątpliwym atutem jest to, że są naprawdę łatwo dostępne. Do tego każdy, kto decyduje się na ich zakup może być spokojny, jeśli chodzi o cenę. Takie szampony nie są bowiem drogie.

Pokrzywa jest jedną z tych roślin, którą na pewno warto znać. Niepozorne listki, które dotkliwie parzą, kiedy je dotkniemy, zawierają mnóstwo cennych dla naszego organizmu substancji. Kosmetyki z pokrzywą https://www.klorane.com/pl-pl/wlosy/pokrzywa-gama/szampon – w tym również szampony – to naprawdę dobry wybór, jeśli chcemy mieć pewność, że wybieramy to, co naprawdę korzystnie wpłynie na naszą skórę, włosy, samopoczucie. Z ich zakupem nie ma obecnie najmniejszego problemu. Znaleźć można je praktycznie w każdej drogerii.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *