Chcesz zawiesić na ścianie płaski telewizor? Skorzystaj z naszych wskazówek.

pexels-vidal-balielo-jr-1682519Aby uzyskać maksymalny współczynnik chłodu i super czysty wygląd Twojego centrum rozrywki, najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie płaskiego telewizora. Oto jak zawiesić ten płaski telewizor na ścianie, a jeśli będziesz potrzebował dodatkowej pomocy szukaj jej tutaj: https://www.celtron.com.pl/montaz-anten/montaz-wieszanie-telewizorow/.

Czego potrzebujesz do zamontowania telewizora?

Zanim rozpoczniesz instalację uchwytu do telewizora, oto kilka rzeczy, które chcesz mieć pod ręką. Jeśli nie chcesz katastrofy telewizora, nie montuj telewizora do płyty gipsowo-kartonowej — upewnij się, że montujesz na kołku, aby uzyskać maksymalne wsparcie. W przeciwnym razie możesz skończyć z kosztownym bałaganem. Możesz spróbować zamontować telewizor śrubokrętem, ale możesz przy tym chwilę spędzić. Zdecydowanie zalecamy użycie wiertarki elektrycznej, aby przyspieszyć działanie tego projektu.

Przydadzą Ci się też różne wiertła. Wiertło do kamienia z końcówką z węglików spiekanych: użyj tego, aby wykonać otwory pilotowe w płycie gipsowo-kartonowej, w które będziesz wiercić śruby montażowe. Wiertło z łbem krzyżowym Phillips: tego użyjesz do wkręcenia śrub montażowych.

Nie ufaj swoim oczom — nikt nie chce oglądać przekręconej telewizji. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że nowo zamontowany telewizor jest wypoziomowany. Pomoże to uniknąć zarówno przekrzywionego telewizora, jak i niepotrzebnych dziur w ścianie.

Oczywiście, aby zamontować telewizor na ścianie, potrzebujesz uchwytu do telewizora dostosowanego do Twojego modelu telewizora. Sprawdź w instrukcji obsługi telewizora wymiary uchwytu VESA i uzyskaj pasujący uchwyt do telewizora. A jeśli potrzebujesz pomocy w doborze wierzchowca, sprawdź https://www.celtron.com.pl/firma/opinie-klientow/ a przekonasz się, że tym specjalistom możesz zaufać.

Po znalezieniu słupków ściennych oznacz je małym kawałkiem taśmy malarskiej. Jest to o wiele łatwiejsze do zauważenia niż znak ołówka i nie będziesz musiał pisać na swojej ścianie – to zawsze bonus. Telewizory są duże, ciężkie i niewygodne w podnoszeniu. O ile nie jesteś bardziej skoordynowany niż przeciętny osobnik, próba utrzymania jednego stabilnego i wyrównanego nawiasu jest receptą na katastrofę. Zaproś więc do pomocy przyjaciela, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Nie zapomnij o zarządzaniu kablami

Nie chcesz, aby z telewizora zwisały kable i anteny telewizyjne. To dobry sposób na zrujnowanie całej eleganckiej estetyki, do której dążyłeś. Na szczęście istnieje kilka opcji zarządzania kablami. Ukryj je za ścianą. Możesz poprowadzić je przez ścianę lub starannie je związać i schować za półką lub innym wystrojem. Dostępne są też osłony dopasowane do koloru ściany, oferujące prosty sposób na ukrycie kabli.

Jeśli masz już wszystko, czego potrzebujesz, świetnie! Jesteś o krok bliżej do zdecydowanie najlepszego sposobu montażu telewizora na ścianie i pamiętaj, że w razie jakichkolwiek problemów zawsze możesz wybrać się do specjalistów z prośbą o pomoc.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *