6 sposobów na to jak wygrywać konkursy

windows-w79mIrYKcK4-unsplash

Udział w konkursach może być świetną zabawą i dobrym sposobem na doskonalenie swoich umiejętności. Niezależnie od tego, czy są to zawody sportowe, konkursy artystyczne, konkursy w pieczeniu, konkursy internetowe, czy też coś zupełnie innego, istnieje wiele sposobów na pielęgnowanie swojej konkurencyjnej strony. Nie możesz oczekiwać, że wygrasz za każdym razem, ale możesz zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo dzięki odpowiedniej strategii i przygotowaniu. Są to ogólne wskazówki, które można zastosować i dostosować do wybranego przez siebie konkursu.

1. Przygotowanie

Zbadaj i wybierz odpowiednią konkurencję. To jest czas na wyznaczenie rozsądnych i osiągalnych celów. Wybierz zawody, w których będziesz się wyróżniał i upewnij się, że są one na tyle odległe w czasie, że będziesz miał dużo czasu na efektywny trening. Wszystkie najnowsze konkursy są umieszczane w internecie.

2. Zrelaksuj się.
Wiele osób odstrasza się wymaganiami konkursu i nie bierze w nim udziału. Inni odpadają po drodze. Ponieważ przeprowadziłeś swoje badania, możesz być pewien, że zdecydowałeś się wziąć udział w konkursie w którym masz szansę wygrać. Bądź pewny siebie, nawet gdy masz wątpliwości i gdy inni rezygnują.

3. Poznaj swoją konkurencję.
Pamiętaj, że nie rywalizujesz ze wszystkimi w konkursie. Może być wielu kandydatów i kandydatek, ale pretendentów i finalistów będzie tylko kilku.
Jeśli to możliwe określ, kto wśród Twojej konkurencji jest najsilniejszy. W ten sposób możesz mieć pojęcie o tym, kto może być twoją najbardziej prawdopodobną konkurencją.
Spójrz na listy zawodników z przeszłości i skup się na zwycięzcach lub tych, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Możesz również porozmawiać z fanami, trenerami lub pisarzami, którzy znają się na danej dyscyplinie sportu lub innych zawodach.
Przejrzyj występy zawodników w przeszłości. Jeśli to możliwe, staraj się oglądać filmy lub czytać artykuły o poprzednich zawodach twoich rywali. Szukaj mocnych i słabych stron. Obserwuj także ogólną strategię, pamiętając o tym, jak może wyglądać Twoja własna.

4. Berz udział w wielu konkursach.
Nie można być w konkursie, jeśli się do niego nie zgłosi. Zgłoś się i przejrzyj swoje zgłoszenie, aby upewnić się, że nie ma w nim żadnych błędów.
Ureguluj wszelkie niezbędne opłaty jeśli takie obowiązują. Czasami wcześniejsze zgłoszenie jest tańsze lub bezpłatne, co jest dodatkowym atutem. Pamiętaj też, aby otrzymać pokwitowanie.

5. Zgłoś się wcześniej.
Jest to szczególnie ważne, jeśli konkurs obejmuje ocenę pracy przez sędziów. W konkursie na opowiadanie, na przykład, większość zgłoszeń ma tendencję do przychodzenia pod koniec okresu zgłaszania. Zgłoszenie się wcześnie pozwala mieć więcej niepodzielnej uwagi sędziów, podczas gdy zgłoszenie się później może oznaczać, że twoje zgłoszenie zgubiło się w stosie z innymi.

6. Poznaj dokładnie zasady.
Nie chcesz żadnych niespodzianek w dniu zawodów. Poznanie zasad w środku i na zewnątrz pomoże ci wyróżnić się w dniu zawodów, a także zapewni ci spokój ducha i być może nawet przewagę nad mniej przygotowanymi konkurentami. Zrozumienie zasad pomoże również zmniejszyć szanse, że zostaniesz zdyskwalifikowany za ich złamanie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *