Praca w służbie zdrowia: co przystoi założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

oto praca cristoNapisałaś wspaniałe CV i przygotowywałeś się do rozmowy kwalifikacyjnej, ale co założysz? Nie czekaj z zaplanowaniem swojego stroju do ostatniej chwili. To, co założysz, może być powierzchownym przedstawieniem tego, kim jesteś, ale to nie zmienia faktu, że potencjalni pracodawcy nieświadomie oceniają ciebie i twoje możliwości na podstawie wybranych przez ciebie ubrań. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak się ubrać, by odnieść sukces na rozmowie o pracę w służbie zdrowia.

Ubierz się profesjonalnie

Słyszeliście powiedzenie „ubieraj się jak do pracy, którą chciałbyś mieć, a nie jak do pracy, którą masz ”. Dotyczy to również rozmowy kwalifikacyjnej. Chcesz przecież pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Nawet jeśli rozmawiasz o pracy na stanowisko, które wymaga swobodnego stroju (jak ma to miejsce w odniesieniu do większości zawodów medycznych), musisz ubrać się profesjonalnie na rozmowę. Kobiety powinny założyć spodnie lub spódnicę i ładną bluzkę lub sukienkę, dopuszczalna jest też marynarka skórzana damska. Mężczyźni powinni założyć spodnie i ładną koszulę.

Ale także ubierz się wygodnie

Większość zawodów medycznych wymaga od pracownika dużej aktywności ruchowej, dlatego ważne jest, aby Twój profesjonalny strój nie sprawiał, że wyglądasz na niezdolnego do przebrania się w kilka chwil. Jest to dobre podejście – ale twój strój powinien być profesjonalny, nie będąc dusznym i niedostępnym. W przypadku mężczyzn rozważ rozluźnienie krawata i przyjście na rozmowę bez marynarki. W przypadku kobiet staraj się trzymać z dala od nadmiernej ilości biżuterii i wysokich szpilek. Chcesz, aby Twój strój powiedział rozmówcom, że jesteś profesjonalny i praktyczny.

Ubierz się odpowiednio

Powinno być oczywiste, ale ubieranie się na rozmowę kwalifikacyjną to nie to samo, co ubranie się na wyjście do miasta. Kiedy rozmawiasz o tradycyjnej pracy, takiej jak praca w służbie zdrowia, powinieneś ubrać się częściowo zachowawczo. Oznacza to brak rzucających się w oczy naszyjników, krótkich sukienek lub zwisających spodni. Pamiętaj, aby przymierzyć swój strój z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że dobrze pasuje i pozwala na swobodne poruszanie się bez obawy o odsłonięcie zbyt dużej ilości skóry.

Postaraj się pozytywnie wyróżnić

Twoi potencjalni pracodawcy spotkają wielu potencjalnych pracowników. Wyróżnij się, nosząc jeden niezapomniany przedmiot. Możesz rozważyć naszyjnik, piękny szalik, sweter w jaskrawym kolorze lub naprawdę wyjątkowy krawat. Rozmówcom będzie łatwiej zapamiętać Twój strój niż twoje imię, więc daj im coś do zapamiętania. Po prostu nie przesadzaj i upewnij się, że fragment który chcesz by im utkwił w pamięci jest zgodny z innymi zasadami.

Nadal potrzebujesz pomocy, zanim zaczniesz planować strój do rozmowy kwalifikacyjnej? Dowiedz się więcej zaglądając regularnie na naszego bloga, gdzie staramy się równie regularnie dorzucać ciekawostki branżowe, również związane z tematyką starania się o wymarzoną posadę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *