Posiadanie odpowiedniego obuwia podczas pracy – to ma znaczenie

safety-shoes-2432467_1280Czy chciałbyś grać w koszykówkę w butach do golfa, używać płetw do pływania, aby pobiec na maratonie lub założyć sandały, aby pojeździć na nartach? Oczywiście nie. Podobnie posiadanie odpowiedniego obuwia podczas pracy ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i zapobiegania urazom. Pomyśl o sobie jako o sportowcu, który potrzebuje specjalnego obuwia do uprawiania sportu.

Twoje buty sportowe mogą być wygodne, przyspieszać i pomagać skakać wyżej, ale mogą nie być odpowiednie dla Twojego środowiska pracy. Czynności, które wykonujesz każdego dnia, będą decydować o tym, jaka jest odpowiednia ochrona przed poślizgnięciem, potknięciem i upadkiem.

Właściwe obuwie może pomóc w uniknięciu wielu ogólnych zagrożeń, takich jak urazy spowodowane upadkiem ciężkich przedmiotów lub oparzenia spowodowane wchodzeniem w rozlane substancje chemiczne lub uderzanie palcami stóp w przedmioty nieruchome. Niewłaściwe obuwie może również spowodować poślizgnięcie się i upadek, powodując liczne obrażenia. Twoje buty robocze powinny być odpowiednio dopasowane, wygodne w noszeniu i nie powinny być w żaden sposób wadliwe.

Jakie są niektóre zagrożenia w Twoim miejscu pracy?

• Potencjalne przebicia gwoździami lub innymi ostrymi przedmiotami – Noś buty z metalowymi wkładkami lub wzmocnionymi podeszwami.
• Elektryczność – Noś nieprzewodzące buty. Nie noś butów ze stalowymi noskami lub podeszwami z metalowymi elementami.
• Substancje chemiczne powodujące korozję – Noś neoprenowe lub chemicznie nieprzepuszczalne gumowe buty.
• Mokre lub zaolejone powierzchnie do chodzenia – Noś podeszwy antypoślizgowe lub olejoodporne.
• Ciężkie przedmioty, które mogą spaść na stopę, lub sprzęt, taki jak piła łańcuchowa, który może spowodować uszkodzenie – Noś buty ze wzmocnionymi stalą lub kompozytowymi palcami (w niskich temperaturach).

Coś jeszcze?

Bez względu czy nosisz sandały robocze czy inne obuwie ochronne – koniecznie przyjrzyj się dobrze swoim butom roboczym. Czy są odpowiednie dla zagrożeń w Twoim miejscu pracy? Pamiętaj: jako sportowiec zawodowy potrzebujesz odpowiedniego obuwia, aby wykonywać optymalnie i bezpiecznie.

Szkolenie w zakresie zarządzania obuwiem ochronnym w firmie

Przejrzyj zagrożenia występujące w twojej firmie i określ odpowiednie obuwie potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. W stosownych przypadkach upewnij się, że obuwie ochronne spełnia wymagania przepisów bezpieczeństwa BHP.

Większość producentów wysokiej jakości obuwia BHP przestrzega tych norm, ale ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo Twoich pracowników, Twoim obowiązkiem jest również upewnienie się, że buty, które wybrali do noszenia, są odpowiednie do użytkowania w miejscu pracy. Rozważ zapewnienie stypendiów pracowniczych na środki ochrony osobistej, w tym buty. Ustanawiaj regularnie zaplanowane sprzątanie, które obejmuje sprzątanie zagrożeń na poziomie gruntu. To wszystko ma znaczenie, w końcu chodzi nie tylko o zdrowie ale nawet o życie Twoich pracowników.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *