Odpowiedzialność przewoźników – czy każdy transport jest ubezpieczony?

Przeprowadzki Warszawa LevelUP

Są dwa rodzaje odpowiedzialności przewoźników: moralna i finansowa – z czego ta pierwsza nie zawsze jest respektowana, choć moralnym obowiązkiem każdego przewoźnika jest dbanie o cały transport i zapewnienie mu odpowiedniego bezpieczeństwa. To nie ma być tak, że zlecamy przewóz towarów przewoźnikowi, a on tylko dba o swój zarobek, zupełnie nie przejmując się przewożonym towarem, ponieważ ma ubezpieczenie.

Nie chodzi o to, aby (w razie zdarzenia) odebrać ewentualne ubezpieczenie, tylko aby przewieźć bezpiecznie powierzone towary. Oczywiście, każdy dobry przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie, choćby od odpowiedzialności cywilnej, czy od wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Jednak wcale nie znaczy to, że można zapomnieć o odpowiedzialności moralnej za transportowane przedmioty.

Dobry przewoźnik zrobi wszystko, aby klient był zadowolony

Zadowolony klient to taki klient, który na pewno powróci i jeszcze przyprowadzi ze sobą następnych. Poważne podejście do klienta i potraktowanie go w sposób wyjątkowy, to jedna z najtańszych reklam, jakie w ogóle istnieją. A przecież wiadomo, że każda firma traktuje zazwyczaj swoich klientów jednakowo – ale każdy klient powinien się poczuć wyjątkowo. Firma, na pewno na tym nie straci. Wręcz przeciwnie. Dobra opinia będzie na nią pracować przez 24 godziny na dobę. I to bez udziału kogokolwiek z firmy. Dobrym przykładem firmy skierowanej na potrzeby klienta może być
https://www.przeprowadzki.bielsko24.eu, gdzie każdy klient jest doceniany, a usługa wykonywana jest tak, aby był jak najbardziej zadowolony. I nie ma tu znaczenia, czy przeprowadzać się chce zwykły (przysłowiowy) Kowalski, czy też wielka firma, posiadająca na swym wyposażeniu mnóstwo narzędzi, maszyn, czy urządzeń.

Przewoźnik posiada odpowiednie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej. Jak wiadomo, w takich przedsięwzięciach wszystko może się zdarzyć i nawet najbardziej uważającego na mienie klienta przewoźnika, może spotkać nieszczęśliwe wydarzenie, czy wręcz wypadek. Od tego właśnie są ubezpieczenia, aby minimalizowały koszty takich przypadków.

Polisa nie tylko dla przewoźnika

pomoc drogowa autostrada a2 MagdeburgSamochody transportujące różne towary, czy też przewożące dobytek klienta, który chce się przeprowadzić, posiadają obowiązkowe ubezpieczenie OC (jak każdy samochód poruszający się po Polskich drogach). Ale oprócz tego ubezpieczenia są jeszcze takie polisy, które zabezpieczają wartość samego transportu. Często jest tak, że towar przewożony samochodem ciężarowym jest wart więcej od samej ciężarówki. W razie wypadku, zniszczenia auta, również przewożony na nim towar często ulega zniszczeniu, czy nawet rozkradzeniu.

W takich wypadkach dobrym pomysłem jest zabezpieczenie przewożonego towaru odpowiednią polisą. W razie nieszczęścia, ubezpieczyciel pokryje szkody. Nawet osoba fizyczna, przewożąca swój dobytek i korzystająca z usług firmy zajmującej się przeprowadzkami, powinna się ubezpieczyć, jeśli na takim samochodzie znajdują się wartościowe przedmioty (meble, obrazy itp.)

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *