Nie tylko przekroczenie prędkości – sprawdź w jakich jeszcze sytuacjach grozi ci mandat!

oto1

Mandat najczęściej kojarzy się z przekroczeniem prędkości. Okazuje się jednak, że aktualny taryfikator mandatów jest niezwykle rozbudowany, obejmując wszelkie wykroczenia opisane w przepisach drogowych. Wiemy za co możesz dostać mandat w 2018 roku!

Nikt nie lubi dostawać mandatów, gdyż wiążą się z nieoczekiwanymi wydatkami, których każdy z nas wolałby pewnie uniknąć. Tym bardziej, że wysokość mandatu może sięgnąć nawet kilkuset złotych! Jest to spore obciążenie, jednakże nie powinniśmy unikać płacenia, gdyż może to ściągnąć na nas problemy – w tym spowodować wszczęcie przeciwko nam postępowania egzekucyjnego. Jeżeli nie mamy odłożonej gotówki, możemy skorzystać z oferty firm oferujących szybkie pożyczki przez Internet, jak np. http://ekassa.pl/. Dzięki temu szybko uregulujemy nasze zobowiązanie, bez konieczności martwienia się o kolejne ,,zatargi” z prawem. W przypadku złapania ,,na gorącym uczynku” na drodze, warto wiedzieć jak zapłacić mandat przez internet, żeby uniknąć ewentualnych problemów związanych z nieterminowym regulowaniem płatności. Poniżej przedstawiamy listę wykroczeń, które mogą doprowadzić do otrzymania mandatu.

Nieprzepisowa jazda to nie tylko przekroczenie prędkości. Mandat dostaniemy również, jeśli nie będziemy trzymać się wyznaczonego pasa ruchu. Zajmowanie więcej niż jednego pasa, a tym samym utrudnianie innym poruszania się na drodze, kosztować nas będzie 150zł. Mandat możemy otrzymać również w przypadku niezapięcia pasów. Zapominalscy będą musieli przygotować się na wydatek rzędu 100zł. Co ciekawe, przepis ten dotyczy również pasażerów, a nie tylko kierowcy. Ten z kolei może otrzymać mandat na kolejne 100zł za przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów.          Przepisy dbają również o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów. Nieprzestrzeganie tych regulacji  może kosztować nas 150zł. Mandatu o takiej wysokości możemy spodziewać się przewożąc dziecko bez fotelika ochronnego lub innego urządzenia przytrzymującego do przewożenia dzieci, przewożąc dziecko w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym, które jest nieprawidłowo zainstalowane, a także, gdy przewozić będziemy dziecko w foteliku ochronnym na przednim siedzeniu, tyłem do kierunku jazdy i bez uprzedniej dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera.

Kierowca, który nie ustąpi miejsca pojazdowi szynowemu może otrzymać mandat w wysokości 250zł. Uniemożliwienie włączenia się do ruchu autobusowi, który sygnalizuje zamiar wyjazdu z zatoki może kosztować nas 200zł. Za nieustąpienie pierwszeństwa, kiedy to my dopiero włączamy się do ruchu możemy być ukarani kwotą do 300zł.

Kiedy jesteśmy już na drodze, musimy nieustannie się pilnować. W zależności od tego, jak bardzo przekroczymy prędkość, możemy zostać ukarani kwotą od 50 do 500zł. Co więcej – również za jazdę z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym możemy otrzymać mandat na kwotę do 200zł. W praktyce oznacza to, że mandat można dostać za zbyt szybką, ale także za zbyt wolną jazdę! Jednym z najczęstszych przewinień kierowców wydaje się być również rozmawianie przez telefon w trakcie kierowania pojazdem – brak skupienia na drodze może kosztować nas do 150zł.

Opisane przypadki to jedynie przykłady zachowań na drodze, które mogą doprowadzić do wręczenia nam mandatu i nie wyczerpują listy wszystkich przypadków nawet w 10%. Każdy kierowca ma obowiązek zapoznania się z przepisami i zasadami ruchu drogowego, a następnie ich przestrzegania. Jeżeli się jednak nie dostosuje – przyjdzie mu płacić, a kwoty mandatów – jak widać – wcale nie są takie niskie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *