Nauczyciel wychowania fizycznego – sprawdź czy to kariera dla ciebie

School Children in Physical Education Class

Nauczyciele wychowania fizycznego pomagają rozwinąć zdolności fizyczne i zdrowe nawyki, które mogą trwać przez resztę życia. Bycie nauczycielem wychowania fizycznego na ogół pociąga za sobą ukończenie programu licencjackiego danego państwa. Zwykle wymagane jest doświadczenie praktyk stażowych. Czasem konieczne są także studia podyplomowe dla nauczycieli (godne polecenia studia znajdziesz na stronie http://www.edulabor.pl/studia-podyplomowe-dla-nauczycieli/).

Opis pracy

Nauczyciele wychowania fizycznego organizują gry i wyzwania promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży od przedszkola do szkoły średniej. Ich celem jest rozwijanie umiejętności motorycznych i rozwoju fizycznego wśród młodszych dzieci oraz prawidłowego ćwiczeń i nawyków żywieniowych wśród starszych dzieci. Nauczyciele Wf-u muszą dostosować swoje programy nauczania w celu przystosowania ich również do dzieci niepełnosprawnych lub różnych zdolności fizycznych. Niektórzy nauczyciele również trenują drużyny sportowe.

Podobnie jak wszyscy instruktorzy, nauczyciele wf-u muszą mieć silne umiejętności komunikacyjne. Oprócz wiedzy na temat aktywności, muszą być w stanie komunikować się i demonstrować to w prawidłowy sposób. Nauczyciele wf-u muszą być w stanie obserwować wszystkich uczniów i utrzymywać dyscyplinę w klasie. Oprócz tego muszą wchodzić w sprawne interakcje z rodzicami, innymi nauczycielami i administratorami szkół.

Wymagania do pracy nauczyciela wychowania fizycznego

Chociaż prywatne szkoły mogą realizować własne wymagania w zakresie edukacji, nauczyciele wf-u w szkołach publicznych muszą posiadać co najmniej stopień licencjata. Osoby zainteresowane tym zawodem mogą zapisać się na studia AWF, których celem jest wychowanie fizyczne. Programy nauczania obejmują zajęcia z zakresu fizycznej, zdrowotnej i ogólnej edukacji, takie jak filozofia ćwiczeń, kineza, biologia, rozwój ludzki i psychologia edukacyjna.

Programy kształcenia nauczycieli kończą się stażami. Podczas staży, zdobywa się doświadczenie interakcyjne z dziećmi i można sobie pozwolić już na prowadzenie zajęć pod nadzorem licencjonowanych instruktorów. Po zakończeniu stażu nauczyciele uczą się jak oceniać uczniów w aspektach nauczania, w tym także podsumowują swoje umiejętności w zakresie zarządzania klasą.

Nauczyciele szkół publicznych we wszystkich państwach zwykle zdają egzamin z przedmiotu w zakresie wychowania fizycznego i podstawowych związanych z nim umiejętności. Większość państw ma określone stałe standardy nauczania, których muszą przestrzegać nauczyciele, aby zachować licencję. Nauczyciele wf-u zatrudnieni przez prywatne szkoły zazwyczaj mają mniejsze wymagania.

Perspektywy kariery

Szanse kariery dla nauczycieli szkół średnich wzrosną o sześć procent w najbliższych latach. Dodatkowo średnie roczne wynagrodzenie nauczycieli również może się podnieść na wyższy poziom. Nauczyciel wychowania fizycznego uczy, czym zdrowy jest zdrowy tryb życia i wymaga to min. stopnia licencjata, doświadczenia dydaktycznego i pasji do zawodu – szczególnie, jeśli zamierzasz uczyć w szkole publicznej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *