O najważniejszym meblu w biurze – krześle!

architecture-2804083_960_720Co to jest dobre (ergonomiczne) krzesło biurowe? To jest główne pytanie w tym wpisie na blogu. Krzesło biurowe to zdecydowanie najważniejszy mebel biurowy. Dobre krzesło zapewnia pracownikom przyjemne miejsce do pracy oraz zapewnia bardziej produktywną i zdrowszą postawę podczas pracy. Kiedy człowiek siedzi wygodnie, pracuje lepiej, dłużej i z większą przyjemnością.

Wybierając nowe krzesło biurowe, ważne jest, aby wiedzieć, co następuje – czas siedzenia, rodzaj pracy i budowa ciała użytkownika.

1. Czas siedzenia: im dłużej ktoś siedzi, tym wygodniejsze powinno być krzesło, a mechanizm musi zapewniać dynamikę. Są krzesła biurowe o zalecanym czasie siedzenia od 3 do 5 godzin oraz krzesła profesjonalne, na których można siedzieć dłużej niż 8 godzin.
2.Rodzaj pracy: im bardziej precyzyjna i konkretna praca, tym więcej funkcji regulacji jest potrzebnych do prawidłowego siedzenia.
3.Budowa ciała użytkownika: krzesło musi być dostosowane do wagi i wzrostu użytkownika.

Jakość

Cena jest ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego krzesła biurowego. Cena jest zawsze związana z jakością produktu. Dlatego ważne jest, aby krzesło było solidne – jak meble Sedus. Sprawdź również, czy mechanizm jest wykonany z metalu czy z tworzywa sztucznego. Plastikowy mechanizm zepsuje się znacznie szybciej niż metalowy, jest to spowodowane ciężarem siedziska.

Oprócz jakości mechanizmu ważna jest również odpowiednia jakość tkaniny. Jakość tkaniny można zmierzyć. Ważne jest również, aby poduszka pod tkaniną również miała odpowiednią jakość. W przeciwnym razie użytkownik w mgnieniu oka usiądzie na drewnianej desce – a to na pewno nie jest komfortowe.

Oparcie

Musi istnieć możliwość obrócenia oparcia do tyłu, aby użytkownik mógł usiąść o więcej niż 90 stopni. Najlepsze krzesła umożliwiają ruch pleców i dopasowują się do ruchów użytkownika. Wybierz krzesło biurowe z oparciem, które jest wystarczająco szerokie dla pleców i przynajmniej zapewnia dobre podparcie środkowej części pleców (co oznacza, że ​​powinno sięgać przynajmniej do łopatek).

Podłokietnik

Siedząc za biurkiem ważne jest, aby ciało miało naturalną postawę. Dzięki regulowanemu podłokietnikowi użytkownik może położyć ramiona na biurku pod kątem 90 stopni, co nie tylko jest naturalne, ale także znacznie wygodniejsze. Dlatego upewnij się, że podłokietniki są regulowane do ramion.

Z możliwością dostosowania wysokości

Najlepszym wyborem jest krzesło, które pozwala użytkownikowi regulować wysokość krzesła podczas siadania. Kolana powinny być ustawione pod kątem 90 stopni podczas opierania stóp na ziemi, to jest właściwa pozycja.

Koła

Przy wyborze odpowiedniego krzesła należy również zwrócić uwagę na kółka pod krzesłem. Nie wszystkie rodzaje kół nadają się na każdą nawierzchnię. Dlatego postaw na wielofunkcyjne kółka, dzięki którym krzesło będzie można optymalnie wykorzystać. Potrzebujesz więcej informacji o krzesłach wysokiej jakości? W takim razie nie wahaj się z skontaktować z dobrym sprzedawcą!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *