Najważniejsze rzeczy do sprawdzenia przed zakupem używanego samochodu

pexels-hassan-ouajbir-804130Niezależnie od tego, czy szukasz wymarzonego samochodu, czy szukasz taniego samochodu zastępczego, zakup używanego samochodu to świetny sposób na ulepszenie obecnego pojazdu bez rozbijania domowego budżetu.

Kupując samochód prywatnie, nie będziesz mieć takiej samej ochrony prawnej, jak w przypadku zakupu od dealera, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie pytania zadać i na jakie elementy zwrócić uwagę oglądając używany samochód. Samochód. Jeśli zrobisz to dobrze – kupisz w dobrej cenie, a ewentualne braki uzupełnisz odwiedzając sklep z częściami samochodowymi.

Od podstawowych kontroli mechanicznych po upewnienie się, że posiadasz całą prawidłową dokumentację – nasza lista kontrolna obejmuje wszystkie najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć i o które musisz zapytać przed zakupem używanego samochodu.

Dokumentacja

Najważniejszym dokumentem potrzebnym przy zakupie używanego samochodu jest tzw. dziennik pokładowy – ponieważ bez niego nie można ubezpieczyć pojazdu. Sprawdzając dziennik pokładowy, upewnij się, że samochód, który kupujesz, i tablica rejestracyjna zgadzają się z zapisami w tymże.

Ten dokument poinformuje Cię, jak długo właściciel posiada samochód i ilu miał poprzednich właścicieli. Możesz teraz sprawdzić historię przeglądu technicznego samochodu online, ale posiadanie zaświadczenia o przeglądzie technicznym jest nadal przydatne. Upewnij się, że sprawdziłeś, ile czasu pozostało do przeglądu technicznego samochodu i zanotuj zalecenia zasugerowane przez testera, ponieważ mogą one stanowić dobrą wskazówkę, czy sprzedawca nie próbuje zmienić pojazdu, zanim rachunki staną się zbyt wysokie.

Pod maską

Kolejnym ważnym obszarem, który należy sprawdzić przy zakupie używanego samochodu, jest maska. W masce nie powinno być żadnych dziur ani nieszczelności, ani nieszczelności, gdy silnik pracuje. Aby sprawdzić amortyzatory, wciśnij maskę i zwalniacz. Jeśli po wykonaniu tej czynności samochód podskakuje, oznacza to, że amortyzatory są zużyte.

Należy upewnić się, że olej, płyn hamulcowy i wspomaganie kierownicy są w normie, a poziom płynu chłodzącego jest w dobrym stanie.

Jeśli chodzi o stan silnika, jednym z najszybszych sposobów wykrycia ukrytych usterek jest uruchomienie samochodu na zimno. Jeśli samochód nie uruchamia się łatwo, przyczyną może być problem z akumulatorem lub rozrusznikiem. Rozglądając się po samochodzie, pozostaw silnik na biegu jałowym, ponieważ będzie to dobry wskaźnik jego ogólnego stanu. Powinno brzmieć gładko i stabilnie, bez przerw w mocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu silnika lub innych mechanicznych aspektów samochodu, najlepiej zabrać ze sobą eksperta.

Wygląd zewnętrzny

Przed obejrzeniem używanego samochodu upewnij się, że nie oglądasz go w ciemnym miejscu, ponieważ może to ukryć wgniecenia, zadrapania lub rdzę. Upewnij się, że kolory paneli nie różnią się od siebie. Jeśli pojazd ma pewne uszkodzenia kosmetyczne, ale poza tym wszystko jest w porządku, być może uda Ci się wynegocjować lepszą cenę ze sprzedawcą.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *