Kurierem czy pocztą? W jaki sposób wysyłać paczki firmowe?

global-parcel-shipping-guy-feature

Jeśli w dzisiejszych czasach wciąż istnieją ludzie nadmiernie ufający poczcie i wysyłający poprzez właśnie pocztę swoje przesyłki (paczki, listy), to ten trend wydaje się powoli, aczkolwiek stanowczo zanikać. Zazwyczaj na pocztę idziemy, aby opłacić rachunki, lub odebrać rentę, czy emeryturę. Choć i ten trend zanika. Rachunki opłacamy w banku, lub poprzez stronę internetową banku, gdzie posiadamy konto. Emerytury i renty także coraz częściej przychodzą na konto, a jeśli dany emeryt go nie ma, pieniądze może przynieść listonosz. Czy jednak poprzez te działania Poczta Polska traci swoich klientów? Na pewno tak. Choć nie w tak szybkim tempie, jakby się wydawało. Często ludzie wolą zaufać kurierowi nie dlatego, że odbierze przesyłkę z ich domu i tym samym nie muszą iść na pocztę i np. stać w kolejce, ale dlatego, że dziś kurierzy są znacznie tańsi, niż poczta. Poza tym, ubezpieczenie ewentualnej przesyłki jest większe i zazwyczaj „wchodzi” w cenę usługi. Na poczcie, często trzeba za to dopłacać.

Ja sobie radzą firmy przy wysyłaniu przesyłek?

sznurek jutowyNajczęstszymi klientami firm kurierskich są sklepy internetowe. Jednak istnieją przesyłki firmowe, zupełnie nie dotyczące sprzedawanych towarów. Jest to korespondencja pomiędzy firmami, która musi być wysłana kurierem ze względu na swoją wartość zarówno merytoryczną, jak i rynkową (chodzi o wartość towarów). Firmy najczęściej korzystają z usług kurierów nawet, gdy takie przesyłki muszą pojechać do innych krajów – np. do Niemiec. Wtedy może zostać wykorzystana tzw. szyba paczka, jeśli jej zawartość jest wyjątkowo oczekiwana u odbiorcy. Np. taki kurier do irlandii może zabierać różnego rodzaju przesyłki. Ale nie tylko do Irlandii. Transport jest skutecznie prowadzony na terenie całej Europy, a nawet w skali całego globu. Firmy zazwyczaj mają podpisane umowy z kurierami. W takim wypadku ich przesyłki mogą być znacznie tańsze, niż przy jednorazowej wysyłce. Dłuższa współpraca owocuje o wiele lepszymi gratyfikacjami i zazwyczaj jest najbardziej skuteczna. Wpływa ona pozytywnie na finanse całej firmy.

Zlecasz wysyłki zagraniczne? Porównaj te przesyłki do irlandii z dotychczasową firmą.

Czy firmy korzystają z usług poczty?

Oczywiście, że tak. Jest wiele firm, które wręcz chwalą sobie współpracę z pocztą. Ale zazwyczaj korzystają oni z przesyłek kurierskich poczty. Można również wysłać np. panią sekretarkę na pocztę, aby ta wysłała firmową korespondencję. Jednak lepiej, żeby do firmy przyjechał kurier. Całą korespondencja będzie wtedy o wiele bezpieczniejsza. Raczej nikt jej nie zagubi, ani nie zapomni wysłać. Jakby na to nie spojrzeć, kurierzy przeżywają ostatnio tzw. swoisty boom w kraju i na terenie całej Europy. Ludzie chętnie zamawiają kuriera do domu, czy do firmy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i zarazem bezpieczne dla firmowych dokumentów, czy też innych przesyłek wartościowych, wysyłanych na konkretny, prywatny adres. Wybór odpowiedniej firmy zawsze pozostaje w gestii nadawcy. Zazwyczaj kieruje się on ceną, ale nie tylko. Również jakość usług jest bardzo ważna, oraz renoma firmy transportowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *