Kariera Dj-a: jak czytać emocje tłumu zza konsolety?

party-2173187_960_720Możesz nauczyć się zapętlać, używać efektów, możesz znać wszystkie rodzaje muzyki elektronicznej i ich podgatunki, ale jeśli nigdy nie nauczysz się czytać emocji tłumu, Twoja kariera DJ-a może się nawet nigdy nie rozpocząć!

Jak więc to robić jako DJ?

Czytanie emocji tłumu to sposób, w jaki oceniasz muzykę, którą klubowicze mogą chcieć usłyszeć. Można to zrobić:

 • rozmawiając z ludźmi
 • obserwując ich język ciała
 • fizycznie wchodząc z nimi w interakcje (wchodząc na parkiet i rozdając kilka piątek!)
 • czytając portale takie jak https://www.sn2.eu

Jak każda umiejętność, czytanie emocji tłumu wymaga praktyki i nie opanujesz tej sztuki z dnia na dzień. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę następujące wskazówki, może ci to pomóc dowiedzieć się, czego szukać i kiedy.

Poznaj miejsce, w którym będziesz grać

filmy onlineJeśli zostałeś zabookowany do gry na imprezie, upewnij się, że poznałeś to miejsce jeszcze zanim zacząłeś grać. Jeśli miejsce jest lokalne, upewnij się, że odwiedziłeś je przynajmniej raz przed datą planowanego seta. Rzeczy, które chcesz wiedzieć to:

 • Gdzie jest to miejsce (niektóre są schowane w bocznej uliczce)
 • Jakie miejsca w pobliżu zapewniają największą konkurencję?
 • Co to za miejsce? Bar? Salon? Klub?
 • Jakiego rodzaju tłum przyciąga? Młody? Stary? Mieszany?
 • Po co tam pojawiają się ludzie? Chodzi o taniec? Picie? Towarzystwo?
 • O której godzinie się otwiera i zamyka? Jakie są godziny szczytu?

Jeśli miejsce znajduje się w innym mieście lub masz do czynienia z rezerwacją w ostatniej chwili, to oznacza, że nie masz możliwości odwiedzenia go wyprzedzeniem, zatem sprawdź następujące kwestie:

 • Spójrz na kanały mediów społecznościowych w tym miejscu. Jak bardzo są aktywni?
 • Czy oni mają stronę internetową? Czy oferują wiele informacji?
 • Przeszukaj miejsce w Google. Jaką ma reputację?
 • Jakie wydarzenia organizowali w przeszłości?

Jeśli odpowiesz na większość powyższych pytań, powinieneś dobrze wiedzieć, czego się spodziewać po miejscu, zanim jeszcze przyjedziesz. Będziesz mógł ocenić, jakiego rodzaju tłumy się tam bawią i w ten sposób będziesz mógł odpowiednio przygotować folder z muzyką przed debiutem.

Bądź w klubie nieco wcześniej!

Nie dotyczy to tylko pierwszego razu, gdy grasz w określonym miejscu, powinno to stać się częścią przygotowań do każdego seta, który grasz. Jeśli przyjedziesz na miejsce wcześniej, będziesz miał okazję posłuchać, co gra rozgrzewkowy DJ i jak tłum reaguje na muzykę.
Jeśli nie ma supportu miejsce najprawdopodobniej będzie puszczało muzykę w tle, co da ci wgląd w rodzaj klimatu, który chcą stworzyć.

Zrób sobie drinka, rozejrzyj się i porozmawiaj z kilkoma gośćmi, którzy już tam są. Jeśli są stałymi bywalcami, mogą być w stanie dostarczyć cennych informacji, które dadzą ci przewagę podczas imprezy. Jeśli jesteś jedynym DJ-em grającym w tę konkretną noc lub grasz na rozgrzewce, istnieje prawdopodobieństwo, że na parkiecie nie będzie wielu osób. Powinieneś dawać ludziom znać, czego mogą się spodziewać, aby utrzymać ich zainteresowanie na wyższym poziomie, ale nie na tyle, aby zbyt wcześnie wchodzili na parkiet.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *