Higiena i pielęgnacja dłoni w miejscu pracy – to ważne!

hygiene-153375_960_720Słyszymy to na początku i na końcu każdej pory roku: “wszyscy w pracy są chorzy!” I zawsze wzdrygamy się, jak to mówimy, mając nadzieję, że jakimś cudem nie zostaniemy dotknięci tegorocznym wirusem. Ważniejsze niż nadzieja jest jednak podejmowanie kroków w celu zapewnienia swoim pracownikom zdrowia – a może to być tak proste, jak podkreślanie znaczenia pielęgnacji dłoni w biurze czy innej firmowej placówce.

 

W rzeczywistości dbanie o dłonie i właściwa higiena to najważniejszy sposób, aby zapobiec zachorowaniu i rozprzestrzenianiu się zarazków.

Przypominanie swoim pracownikom o stosowaniu właściwej higieny rąk jest niezwykle ważne, ponieważ w efekcie zaoszczędzisz firmie niepotrzebne koszty. Szacuje się, że koszt utraconej wydajności w miejscu pracy z powodu samej grypy wynosi 15 miliardów złotych. Ponadto badania wykazały skuteczność przypominania pracownikom o częstym myciu rąk. W firmach, które wysyłają przypomnienia o myciu rąk, 72% pracowników myje ręce pięć lub więcej razy dziennie i
38% myje ręce ponad 10 razy dziennie. Ma to drastyczny wpływ na:

  • dobre samopoczucie w miejscu pracy,
  • produktywność pracowników,

co przyczyni się do ogólnie zdrowszego środowiska pracy.

Co możesz zrobić, aby zoptymalizować korzyści płynące z pielęgnacji dłoni w swoim zakładzie?

Istnieje kilka opłacalnych opcji, o których dowiedziono, że powodują znaczny wzrost świadomości co do higieny dłoni. Zastosowanie na przykład dozowników piankowych powoduje rozcieńczenie mydła, tak aby dozowana była wymagana była określona ilość, a piana szybko działa. Przyczyni się również do zmniejszenia ilości odpadów wody o 50%, ponieważ łatwiej jest je spłukać. Korzystanie z przyjaznego dla środowiska mydła piankowego jest optymalne, ponieważ pozwala uniknąć stosowania szkodliwych alergenów znajdujących się w środkach chemicznych używanych w konwencjonalnych mydłach, oferując taki sam, jeśli nie zwiększony efekt.

Dlatego stosowanie mydła w piance jest jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów, aby upewnić się, że gdy pracownicy myją ręce, unikają marnowania wody i nadmiaru mydła, a także docierają do wszystkich obszarów dłoni dzięki zastosowaniu gładkiej pianki. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że wilgotne ręce są winowajcą rozprzestrzeniania się zarazków. Dokładne wysuszenie dłoni jest ważnym i często pomijanym elementem zdrowej pielęgnacji dłoni – co potwierdzają specjalistki od pielęgnacji dłoni z studia kosmetycznego http://www.gabinet-dla-ciebie.pl.

Wybierając dozownik mydła, ważne jest, aby zastanowić się, jaki rodzaj dozownika mydła zapewni Ci największe korzyści, a zatem będzie miał największy wpływ na zdrowie pracowników. Na przykład system przechwytujący będzie działał tylko przy użyciu zapieczętowanych opakowań mydła zaprojektowanych specjalnie dla tego dystrybutora. To stanowi sposób na ograniczenie zanieczyszczenia. Alternatywnie, system wypełnienia zbiorczego oznacza, że mydło ma bezpośredni kontakt z plastikiem, a zatem wiąże się z ryzykiem wzrostu mikroorganizmów, w tym pleśni. System przechwytujący jest łatwy w użyciu, ponieważ opakowania mydła są łatwe do wymiany i eliminują bałagan, który może być spowodowany przez dozowniki napełniane luzem. Uwzględnienie modelu bez użycia rąk jeszcze bardziej poprawi higienę rąk, ponieważ eliminuje możliwość zanieczyszczenia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *