Dywany Shaggy – co zrobić, by jak najdłużej wyglądały jak nowe?

luggage-930804_960_720Dywany Shaggy i dywaniki ze sztucznego futra były modne szczególnie tej zimy ze względu na komfort i ciepło, które zapewniają w chłodniejszych miesiącach. Chociaż modne i atrakcyjne, te dywany mają potencjał do zatrzymywania brudu i ziemi głębiej w swoich włóknach, ze względu na sposób ich tkania i długość włókien. Jednak przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji te dywany mogą dłużej wyglądać jak nowe!

Dywany typy shaggy mogą być wykonane z wełny, włókien syntetycznych, jedwabiu i włókien akrylowych, z których wszystkie mają różne tekstury i style. Jeśli nie masz pewności, jakie włókna ma Twój dywan, zalecamy zapytać producenta – ten specjalista ma najbardziej szczegółowy i wyczerpujący zestaw informacji dotyczący powszechnie stosowanych włókien w swoich produktach.

Chociaż te style są dziś modne i stylowe w domach, zaniedbanie dbania o swój dywan może cię kosztować więcej lub trzymać się brudu i kurzu bardziej niż inne rodzaje dywanów. Odkurzanie jak najczęstsze jest kluczem do utrzymania nowego wyglądu tych dywanów. Problem w tym, że nie można przejść przez tego typu dywan za pomocą typowego odkurzacza z beczką lub trzepaczką. Potrzebowałbyś odkurzacza z końcówką do tapicerki i musisz pieczołowicie przeprowadzić odkurzanie po tym dywanie, aby zassać całe zanieczyszczenie. Ten proces może zająć dużo czasu, ale pomoże wyczyścić wszystko, co znajduje się głęboko we włóknach dywanu. Pamiętaj, że kudły z wełny mają tendencję do trzymania się prawie wszystkiego, sierści zwierząt domowych, kłaczków i wszystkiego, o czym możesz pomyśleć. Jedwab jest bardziej pożądanym włóknem, ponieważ nie zatrzymuje zabrudzeń aż tak bardzo, ale jest oczywiście bardziej kosztowną opcją.

Pielęgnacja dywanu shaggy – jak to zrobić prawidłowo?

Tego typu dywanów nie trzeba czyścić w domu i czasem lepiej, aby mogły być czyszczone w zakładzie przez profesjonalistę. Chociaż wielu w Internecie uważa, że ​​można to zrobić po prostu w wannie lub za pomocą domowej maszyny do czyszczenia dywanów, próba wyczyszczenia dywanów w domu może uwięzić wodę między włóknami a podłogą dywanu. Stwarza to ryzyko uszkodzenia podłóg i pleśni we włóknach, których pozbycie się może być trudne lub niemożliwe.

Profesjonalne pranie to najlepsza procedura do tego typu dywanów i należy je suszyć w miejscu o kontrolowanej temperaturze, aby zapewnić, że nawet głęboko w podstawie dywanu nie będzie mokro.

Jeśli szukasz miejsca do czyszczenia, zalecamy zablokowanie jak największego dostępu. Jeśli woda wniknie zbyt głęboko i wyschnie, w zależności od rodzaju posiadanego włókna, plama może stać się trwała. Zalecamy trzymanie tych dywaników z dala od miejsc o dużym natężeniu ruchu, z dala od zwierząt – najlepiej umieścić dywany shaggy w miejscach, w których nie wolno w domu nosić butów.

Reasumując – warto je mieć, zwłaszcza takie jak dywan shaggy w sklepie kochamydywany.pl. Dopóki zostanie odpowiednio wypielęgnowany, będzie on wyglądał świeżo, czysto i niesamowicie! Może to wymagać dużo pracy i zaangażowania, ale odpowiednie czyszczenie i odkurzanie tego dywanu może sprawić, że pozostanie jak nowy przez długi czas.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *