Dinozaury na biurkach – co pokazują najnowsze raporty urzędów komunikacji?

1 (1)

Choć do niedawna większość firm swoja komunikację z klientami i kontrahentami opierała wyłącznie na telefonach stacjonarnych, w ostatnim czasie ta tendencja zaczęła się nieco zmieniać. Właściciele firm coraz chętniej sięgają po usługi operatorów telefonii komórkowych, gdyż z roku na rok są one coraz ciekawsze, bardziej rozbudowane, a także korzystne pod względem finansowym

Telefony stacjonarne są niemal nieodłącznym elementem firmowych biurek i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości zostały całkowicie zapomniane. Jednak z biegiem czasu korzystamy z nich coraz rzadziej. Najnowsze raporty urzędów komunikacji jasno pokazują, że z roku na rok coraz częściej w firmach pojawiają się telefony komórkowe. Ich wybór jest podyktowany przede wszystkim wygodą użytkowania i możliwością korzystania z nich także poza siedzibą firmy.

Telefony komórkowe mają więcej zalet

Telefony komórkowe bardzo często wykorzystywane są przez pracowników, którzy dużo podróżują i wiele obowiązków zawodowych wykonują poza siedzibą firmy. A takich pracowników jest coraz więcej. W wielu branżach podstawą sukcesu jest bowiem aktywne poszukiwanie klienta, czyli nawiązywanie z nim bezpośredniego kontaktu najpierw telefonicznego, a później osobistego. Dosyć trudno zachować wysokie standardy komunikacji używając jedynie telefonu stacjonarnego. Wystarczy bowiem, że pracownik na chwilę odejdzie od biurka chociażby na przerwę czy żeby zrobić sobie kawę, a może się okazać, że klient zainteresowany ofertą nie będzie mógł się z nim skontaktować. A wtedy jest wielce prawdopodobne, że skorzysta z usług konkurencji. W dzisiejszych czasach większości klientów zależy przede wszystkim na czasie i sprawnej obsłudze, a nie na wielokrotnych próbach skontaktowania się z konkretnym usługodawcą czy sprzedawcą.

Warto dobrze rozejrzeć się w ofercie rynkowej

Właściciele firm, którym zależy na sprawnej komunikacji i zapewnieniu swoim pracownikom wygodnych i komfortowych warunków pracy, powinni więc zadbać o to, by mieli oni służbowe telefony komórkowe. Ofertę usług dla firm bez problemu znajdziemy u każdego operatora, warto więc zapoznać się ze szczegółami poszczególnych umów, aby wybrać takie warunki, które będą idealnie odpowiadały zarówno pod względem potrzeb, jak i w kwestii finansowej. Dobrze jest również poznać opinie o konkretnych operatorach, szczególnie jeśli chodzi i wywiązywanie się z warunków umowy oraz prędkość usuwania awarii. Awaria Orange czy w innej sieci może zdarzyć się często, nawet wtedy, gdy operator nie ma na nią dużego wpływu. Ważna jest natomiast szybkość, z jaką operator przywraca funkcjonalność poszczególnych usług. W każdej firmie liczy się bowiem przede wszystkim czas. Jeśli przez dłuższy czas nie będzie można korzystać z telefonu w wyniku awarii, może mieć to negatywny wpływ na funkcjonowanie firmy. Warto więc od razu wybrać takiego operatora, który zapewnia usługi na najwyższym poziomie, a z usuwaniem usterek radzi sobie błyskawicznie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *