Jak zwiększyć sprzedaż o 40% dzięki multimedialnym treściom w Twoim biznesie?

Szybki fejm - kampanie marketingowe w social media

Digital Signage ma kluczową rolę do odegrania w zwiększaniu zysków Twojej firmy. Aby zrozumieć nieco lepiej z czego składa się Digital Signage, należy najpierw zrozumieć, czym jest treść multimedialna.

Treści multimedialne nazywane są również content marketingiem. Jest to reprodukcja statycznych lub ruchomych obrazów na ekranach reklamowych, którym może, ale nie musi towarzyszyć tekst. Treści multimedialne to doskonałe narzędzie do efektywnej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Ten rodzaj komunikacji wizualnej jest tym, czego Twoja firma potrzebuje, aby natychmiast nawiązać kontakt z klientami. Dlaczego? Cóż, wraz z postępem technologicznym, rosną i wymagania klientów. Duża ilość tekstu należy już do przeszłości. Dziś ludzie są zainteresowani dynamiczną i interaktywną reklamą, zatem Twoja reklama powinna być atrakcyjna i zapadająca w pamięć.

Marketing wizualny również motywuje i zwiększa wydajność pracowników. Informowanie pracowników jest niezbędne dla funkcjonowania organizacji.

Rodzaje treści multimedialnych, które sprawią, że Twoja sprzedaż wzrośnie

Istnieją różnego rodzaju treści multimedialne, które można wyświetlać na ekranach w celach reklamowych:
●Opinie klientów: wybierz pozytywne komentarze klientów na temat Twojej marki i pokaż je na swoich portalach społecznościowych, aby inni ludzie mogli zobaczyć, jak zadowoleni są Twoi klienci z Twojej firmy.
●Motywuj pracowników: wyświetlaj osiągnięcia, cele, zadania, postępy w sprzedaży i KPI, aby wzbudzić ciekawość i zainteresowanie swoich pracowników. Niech poczują się częścią organizacji i niech dążą do osiągnięcia wspaniałych wyników. Wszystko to poprzez wyświetlanie wykresów, tabel i wielu innych.
●Promocje i oferty: jeśli zamierzasz realizować strategię marketingową, możesz pokazać na swoich ekranach cechy swojego produktu, obniżki cenowe, dostępność online, itp.
●Tablica menu: Działasz w branży restauracyjnej? W takim razie idealnym rozwiązaniem jest wyświetlanie menu na ekranach reklamowych. Aktualizuj je na bieżąco, dzięki czemu klienci będą zawsze poinformowani o obowiązujących ofertach specjalnych, cenach i promocjach.
●Rozrywka: zajmij czas klientom oczekującym w kolejce. Pokaż na ekranach wiadomości dnia, ciekawe newsy firmowe, promocje, kanał z kreskówkami dla najmłodszych, jaka jest pogoda w innych krajach i wiele wiele innych.
●Wayfinding: pomóż swoim klientom dotrzeć do celu. Jeśli masz biuro z wieloma piętrami, możesz pokazać na ekranach mapę, aby ułatwić im poszukiwania.
●Kamera na żywo: emituj na ekranach, co dzieje się wewnątrz lub na zewnątrz Twojego obiektu.
●Telewizja na żywo: Nadawaj różne kanały telewizyjne, aby uatrakcyjnić klientom wizytę w Twojej firmie.

Zaletą wizualnego content marketingu jest większa i bardziej efektywna interakcja pomiędzy firmą a klientem lub pracownikami, co skutkuje lepszymi obrotami.

Program dla reklamy display

Aby móc tworzyć, zarządzać i wyświetlać na ekranach powyższe treści multimedialne, potrzebujesz do tego oprogramowania CMS. Tego typu programem jest m.in. Easyscreen.tv . Jest to platforma, dzięki której możesz zarządzać treścią na wszystkich ekranach jakie posiadasz, nawet jeżeli są one w różnych lokalizacjach. Na platformie znajdziecie również dostępne szablony z których można w łatwy i szybki sposób stworzyć atrakcyjne materiały, które będą wyświetlane na Twoich ekranach. Platforma jest intuicyjna i łatwa w obsłudze.

Polecamy:
- Ile kosztują drukarki fiskalne online?
- Profesjonalne szkolenia techniczne – dlaczego warto z nich skorzystać?
- Naklejki na produkty – jak wybrać odpowiednią drukarnie naklejek?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *