Jak znaleźć konto bankowe dla siebie i na co uważać, gdy się już je znajdzie?

PrzechwytywanieOtwarcie nowego konta bankowego wymaga czegoś więcej niż okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem i wniesienia czeku lub gotówki do depozytu. W szczególności, gdy konto ma być wykorzystywane do głównych celów finansowych, należy pamiętać o kilku kwestiach podczas otwierania nowego konta i przygotowywania się do podpisania kropkowanej linii w określonym banku lub instytucji finansowej.

Porównaj różne instytucje

Nie zakładaj, że ponieważ jeden bank lub instytucja finansowa jest dobrze znaną Ci nazwą, to, oferty kont, które posiada, z pewnością będą najlepsze dla Twoich potrzeb. Porównaj różne funkcje kont bankowych, aż znajdziesz odpowiednie dla siebie i swoich finansów. Uzyskaj informacje od różnych instytucji, abyś mógł porównać je wszystkie przed podjęciem decyzji o jednym konkretnym koncie.

Zapytaj o opłaty — wszystkie!

Pamiętaj, aby uzyskać jak najwięcej informacji o koncie z góry. Poproś przedstawiciela działu obsługi klienta o rozliczenie wszystkich możliwych opłat związanych z wyborem konta, od opłat o niskim saldzie po opłaty poniesione, jeśli zdecydujesz się otrzymać kopię anulowanych czeków. Zachowaj te informacje w folderze lub notatniku, aby powrócić do nich później w przypadku, gdy na Twoim koncie pojawi się opłata, której nie było.

Utrzymuj niski depozyt przy otwieraniu

Dopóki konto nie zostanie założone i nie będziesz mieć pewności, że funkcje konta są tym, czego chcesz, nie kieruj na nie każdego grosza, jaki zyskujesz. Niezależnie od tego, jakiej metody obecnie używasz — inne istniejące konto, sejf w domu lub kasa pod łóżkiem — używaj tych rozwiązań nieco dłużej, aż konto zostanie uruchomione i będziesz mieć pewność, że jesteś zadowolony z tego, co zaoferowała Ci ta instytucja finansowa.

Zapytaj o możliwość korzystania z konta od razu

Jeśli właśnie otworzyłeś konto – nie czekaj zbyt długo, aby sprawdzić, czy wszystkie funkcje, które były Ci obiecane podczas umowy naprawdę są w jego ramach gwarantowane. Może się okazać, że potrzebujesz ich, szybciej niż myślisz, a potem okaże się, że wcale nie zostały uruchomione i w efekcie poświęcisz więcej czasu niż to konieczne, biegając tam i z powrotem do banku. Zamów od razu możliwości uzyskania potwierdzenia wpłaty oraz wszelkie inne zabezpieczenia, dodatki i udogodnienia powiązane z kontem, abyś mógł w pełni z niego korzystać.

Informacje o koncie – sprawdź wszystko, jak należy

Gdy przedstawiciel obsługi klienta przekaże Ci dokumenty do podpisania w celu otwarcia konta, kilkakrotnie sprawdź wszystko, co jest w nich zawarte w tym:

  • pisownię swojego imienia i nazwiska,

  • pisownię adresu,

  • prawidłowość numeru ubezpieczenia społecznego,

  • prawidłowość wszelkich innych danych osobowych powiązanych z kontem.

Chociaż możesz później zmienić błędy, gdy je zauważysz, możesz ponieść dodatkowe koszty, takie jak konieczność zamówienia nowej karty debetowej, jeśli coś nie będzie tak jak powinno.

Powyższe punkty są ważne i mają znaczenie bez względu na to, gdzie zdecydujesz się otworzyć konto osobiste. Szukasz opcji do porównania? Więcej na ten temat: eKontaBankowe.pl – ranking kont osobistych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *