Jak zmienić prace na lepszą?

annie-spratt-sggw4-qDD54-unsplashOd kilku lat myślisz nad zmianą pracy, lecz nie wiesz jak się za to zabrać? Znalezienie nowego zatrudnienia jest łatwiejsze, niż myślisz.

Pracujesz w jednym miejscu już jakiś czas i czujesz, że obecna praca nie daje ci satysfakcji i zwyczajnie chciałbyś spróbować czegoś nowego? Nie pozwól, by strach przed nieznanym cię powstrzymał, weź los w swoje ręce i poszukaj sobie lepszej pracy. Jak się za to zabrać i działać skutecznie?

Gdzie znaleźć ciekawe oferty pracy?

Zanim wręczysz swojemu obecnemu szefowi wypowiedzenie, przejrzyj oferty pracy na Pracuj.pl lub innym miejscu w internecie i zastanów się, czy któraś z propozycji ci odpowiada, na próbę możesz wysłać też swoje CV w kilka miejsc. Gdy odzew z firm, które otrzymały twoją aplikację, będzie pozytywny, możesz zacząć działać. Pamiętaj, że twoja nowa praca ma być lepsza od obecnej, więc nie idź na łatwiznę. Wyszukuj ambitne i zgodne z twoimi zainteresowaniami oferty pracy, jeśli czujesz, że twoje kwalifikacje są zbyt niskie, żeby się dostać do danej firmy, ucz się i doszkalaj, uczęszczaj na kursy. Przyjrzyj się uważnie swojemu CV, zwłaszcza jeśli robiłeś je kilka lat temu, może warto byłoby je trochę przerobić lub zaktualizować pewne informacje?

Pamiętaj o okresie wypowiedzenia

Szukając nowej pracy pamiętaj o obowiązującym cie okresie wypowiedzenia. Niestety nie możesz odejść z dnia na dzień z firmy, w której byłeś zatrudniony na umowę o pracę. Czas wypowiedzenia to zazwyczaj trzy miesiące, jednak w poszczególnych miejscach pracy może być nieco inny. Wyjścia z tej sytuacji są dwa, uprzedź firmę, która odpowiedziała pozytywnie na twoją aplikacje, że możesz dołączyć do zespołu po upływie czasu wypowiedzenia, lub odejść z obecnej pracy i dopiero wtedy poszukać innej. Drugie wyjście jest trochę ryzykowne, jednak możesz się na nie zdecydować jeśli posiadasz oszczędności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *