Jak zmienić prace na lepszą?

annie-spratt-sggw4-qDD54-unsplashOd kilku lat myślisz nad zmianą pracy, lecz nie wiesz jak się za to zabrać? Znalezienie nowego zatrudnienia jest łatwiejsze, niż myślisz.

Pracujesz w jednym miejscu już jakiś czas i czujesz, że obecna praca nie daje ci satysfakcji i zwyczajnie chciałbyś spróbować czegoś nowego? Nie pozwól, by strach przed nieznanym cię powstrzymał, weź los w swoje ręce i poszukaj sobie lepszej pracy. Jak się za to zabrać i działać skutecznie?

Gdzie znaleźć ciekawe oferty pracy?

Zanim wręczysz swojemu obecnemu szefowi wypowiedzenie, przejrzyj oferty pracy na Pracuj.pl lub innym miejscu w internecie i zastanów się, czy któraś z propozycji ci odpowiada, na próbę możesz wysłać też swoje CV w kilka miejsc. Gdy odzew z firm, które otrzymały twoją aplikację, będzie pozytywny, możesz zacząć działać. Pamiętaj, że twoja nowa praca ma być lepsza od obecnej, więc nie idź na łatwiznę. Wyszukuj ambitne i zgodne z twoimi zainteresowaniami oferty pracy, jeśli czujesz, że twoje kwalifikacje są zbyt niskie, żeby się dostać do danej firmy, ucz się i doszkalaj, uczęszczaj na kursy. Przyjrzyj się uważnie swojemu CV, zwłaszcza jeśli robiłeś je kilka lat temu, może warto byłoby je trochę przerobić lub zaktualizować pewne informacje?

Pamiętaj o okresie wypowiedzenia

Szukając nowej pracy pamiętaj o obowiązującym cie okresie wypowiedzenia. Niestety nie możesz odejść z dnia na dzień z firmy, w której byłeś zatrudniony na umowę o pracę. Czas wypowiedzenia to zazwyczaj trzy miesiące, jednak w poszczególnych miejscach pracy może być nieco inny. Wyjścia z tej sytuacji są dwa, uprzedź firmę, która odpowiedziała pozytywnie na twoją aplikacje, że możesz dołączyć do zespołu po upływie czasu wypowiedzenia, lub odejść z obecnej pracy i dopiero wtedy poszukać innej. Drugie wyjście jest trochę ryzykowne, jednak możesz się na nie zdecydować jeśli posiadasz oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *