Zmiana pracy — od czego zacząć?

laptop

W obecnych czasach zmiana miejsca zatrudnienia nie jest niczym niezwykłym i rzadko zdarza się, by jedna osoba przesiedziała w ten samej firmie od początku kariery, aż do samej emerytury. Dla wielu osób taka decyzja nie jest prosta, zwłaszcza w momencie, gdy ma się zapewnione stałą pracę. Mając wygodną posadę i myśląc o przeniesieniu się, pojawia się obawa o to, czy będzie to słuszne i korzystne rozwiązanie. Jak się do tego przygotować?

Dlaczego chcesz zmienić pracę?

Po pierwsze zadaj sobie to jedno podstawowe pytanie, od którego tak naprawdę zależy wszystko. Dlaczego co chcesz zmienić pracę? Zastanów się nad tym, jaki jest powód, dla którego obecna posada ci nie odpowiada. Czy jest to za niska pensja, zbyt daleki dojazd, mobbing i złe traktowanie przez pracowników i szefostwo? Może pojawiła się nuda i brak perspektyw na dalszy rozwój? Tak naprawdę powodów może być tysiące, należy jednak mieć ich świadomości być pewnym tego, że zmiana obecnego zatrudnienia rzeczywiście jest tym, czego chcemy i co nam realnie pomoże.

Zmiana pracy a CV

Teoretycznie mając już pewne doświadczenie w pracy, stworzenie swojego CV nie powinno być większym problemem. Prawda jednak taka, że zarówno w przypadku poszukiwania pierwszej pracy, jak i każdej kolejnej często przewijają się te same błędy. Chcąc więc znaleźć nową pracę, dobrze będzie, jeżeli właściwie się do tego przyłożysz, a to jak napisać CV podpowie Ci poradnik zapytajpremiera.pl/jak-napisac-cv-5-wskazowek. Trzeba wiedzieć, jakie informacje należy zawrzeć w życiorysie i w jaki sposób je przedstawić. Powinien nie tylko świadectwem twojego doświadczenia i umiejętności, ale i dobrze prezentować się wizualnie.

Gdzie szukać nowej pracy?

Serwisów ogłoszeniowych z ofertami pracy nie brakuje, prężnie może też działać poczta pantoflowa, a wiele propozycji dostępnych jest w gazetach, na stronach firm, ogłaszane są w radiu, telewizji i na tablicach. Możliwości tak naprawdę jest wiele, dlatego warto szukać i sprawdzać. Nic na siłę i bez pośpiechu. Jeżeli nie obawiamy się utraty obecnej pracy, na spokojnie można się do wszystkiego przygotować, ale jak myślimy o tym poważnie, lepiej robić to regularnie. Przeszukiwanie ofert i wysyłanie życiorysów powinno stać się naszą drugą, dodatkową pracą.

Jak szukać nowej pracy?

Co ważne – nie rzucaj obecnego zatrudnienia, zanim, nie znajdziesz nowego pracodawcy. Jest to błąd, który popełnia wielu, ponieważ chcą jak najszybciej wyrwać się z miejsca, które ich denerwuje. Podobnie wygląda to z momentem złożenia wypowiedzenie – nie rób tego, dopóki nie będziesz mnie 100% pewności na nowe zatrudnienie.

Poza tym, szukając nowej pracy, rób to w tajemnicy. Lepiej nie chwalić się planami na zwolnienie, ponieważ gdy dojdzie to do uszu szefa, nasza sytuacja może się diametralnie zmienić. Wszelkie kwestie należy załatwiać poza godzinami pracy, nie rozmawiać z rekruterami w trakcie wykonywania obowiązków, ani nie szukać ofert na służbowym sprzęcie.

Zanim zmienisz pracę – zbuduj odpowiednie relacje

Chodzi przede wszystkim o relacje zawodowe, które ułatwiają nawiązywanie kontaktu z ludźmi z różnych branż. Nigdy przecież nie wiadomo, kogo spotka się na swojej drodze, a nuż, będzie to nasz przyszły pracodawca lub osoba, która poleci nas innym? Przy tej okazji zdecydowanie nie powinno się też palić za sobą mostów. Nawet w momencie, gdy nasze relacje z szefem i pracownikami nie były najlepsze dobrze, jeżeli zakończenie współpracy odbędzie się w dobrej atmosferze. Warto pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *