Czy zielona szkoła na Mazurach ma sens? Czytaj dalej!

poland-1750509_1280Zielona szkoła i wszystkie związane z nią wspaniałe korzyści są jeszcze większe w takich okolicznościach przyrody, jakie Mazury mają do zaoferowania. To inspirujący proces, który oferuje wszystkim biorącym w tym udział uczniom regularne możliwości osiągania i rozwijania pewności siebie i poczucia własnej wartości poprzez praktyczne doświadczenia edukacyjne w naturalnym środowisku z drzewami. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, dlaczego zielone szkoły na Mazurach naprawdę mają sens – czytaj dalej.

Korzyści zielonej szkoły na Mazurach

Ilekroć mówimy o dobrodziejstwach natury, obrazy wyczarowane w naszych umysłach wyraźnie pokazują las pełen drzew. Wydawałoby się, że terapia przyrodnicza jest synonimem „zielonej terapii”, mimo że natura to nie tylko drzewa. Natura to także piasek i woda – tak jak plaże na Mazurach w okolicy pięknych jezior. Więc kiedy nauka mówi, że fale i piasek działają dobrze na umysł (i ciało), nie jest to coś, czego byśmy nie zgadli.

Zielona Szkoła jest terapeutyczna

Mówią, że natura poprawia szczęście, ogólne samopoczucie, a nawet pracę mózgu. Błękit jezior wiąże się ze zwiększoną kreatywnością. Wpatrywanie się w tafle wody zmienia częstotliwość naszych fal mózgowych, co wprowadza nas w łagodny stan medytacyjny (co jest dobre zarówno dla umysłu, jak i ciała). Mieszkańcy Pojezierza Mazurskiego mają lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne niż ci, którzy tego nigdy nie doznali. Osoby mieszkające w domach z widokiem na jezioro twierdzą, że czują się spokojniej niż osoby bez tego.

Czy nie brzmi to podobnie do tego, co zostało powiedziane o zanurzeniu się w przyrodzie?

  • zwiększa kreatywność

  • łagodzi depresję

  • poprawia perspektywę

  • poprawia koncentrację

  • wzmacnia odporność

Zielona szkoła na Mazurach oferuje korzyści z zabawy w tym miejscu. Bycie nad jeziorem to coś więcej niż tylko wdychanie bryzy, moczenie się w wodzie i podziwianie otaczającego nas błękitu. To także wielka piaskownica zabawy i edukacji dla dzieci.

Piasek to otwarte medium, które zachęca do nauki bez względu na umiejętności lub poziom poznawczy dziecka. Nieograniczony charakter zabawy w piasku oznacza, że dzieci mogą kierować własną nauką. Zabawa piaskiem promuje kreatywność, eksplorację i umiejętności rozwiązywania problemów. Rozwija umiejętności poznawcze, ucząc pojęć matematycznych i zachęcając do badań naukowych. Promuje również artystyczny talent poprzez twórczą ekspresję.

Zabawa na zielonej szkole ponadto stymuluje rozwój fizyczny poprzez rozwijanie zdolności motorycznych i dużej motoryki oraz poprawiając koordynację wzrokowo-ruchową, gdy dzieci budują konstrukcje z piasku. Poprzez zabawę w piasku dzieci ćwiczą swoje umiejętności społeczne, współpracując, zmieniając się, dzieląc się pomysłami i komunikując z innymi dziećmi.

Zabawa w piasku jest również terapeutyczna, ponieważ oferuje wrażenia dotykowe, które są kojące i uspokajające. Dzieci mogą działać według własnych pomysłów, co buduje poczucie własnej wartości. Jeśli chcesz to wszystko dla swojego dziecka – zapisz je czym prędzej na zieloną szkołę na Mazurach!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *