Czy zielona szkoła na Mazurach ma sens? Czytaj dalej!

poland-1750509_1280Zielona szkoła i wszystkie związane z nią wspaniałe korzyści są jeszcze większe w takich okolicznościach przyrody, jakie Mazury mają do zaoferowania. To inspirujący proces, który oferuje wszystkim biorącym w tym udział uczniom regularne możliwości osiągania i rozwijania pewności siebie i poczucia własnej wartości poprzez praktyczne doświadczenia edukacyjne w naturalnym środowisku z drzewami. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, dlaczego zielone szkoły na Mazurach naprawdę mają sens – czytaj dalej.

Korzyści zielonej szkoły na Mazurach

Ilekroć mówimy o dobrodziejstwach natury, obrazy wyczarowane w naszych umysłach wyraźnie pokazują las pełen drzew. Wydawałoby się, że terapia przyrodnicza jest synonimem „zielonej terapii”, mimo że natura to nie tylko drzewa. Natura to także piasek i woda – tak jak plaże na Mazurach w okolicy pięknych jezior. Więc kiedy nauka mówi, że fale i piasek działają dobrze na umysł (i ciało), nie jest to coś, czego byśmy nie zgadli.

Zielona Szkoła jest terapeutyczna

Mówią, że natura poprawia szczęście, ogólne samopoczucie, a nawet pracę mózgu. Błękit jezior wiąże się ze zwiększoną kreatywnością. Wpatrywanie się w tafle wody zmienia częstotliwość naszych fal mózgowych, co wprowadza nas w łagodny stan medytacyjny (co jest dobre zarówno dla umysłu, jak i ciała). Mieszkańcy Pojezierza Mazurskiego mają lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne niż ci, którzy tego nigdy nie doznali. Osoby mieszkające w domach z widokiem na jezioro twierdzą, że czują się spokojniej niż osoby bez tego.

Czy nie brzmi to podobnie do tego, co zostało powiedziane o zanurzeniu się w przyrodzie?

  • zwiększa kreatywność

  • łagodzi depresję

  • poprawia perspektywę

  • poprawia koncentrację

  • wzmacnia odporność

Zielona szkoła na Mazurach oferuje korzyści z zabawy w tym miejscu. Bycie nad jeziorem to coś więcej niż tylko wdychanie bryzy, moczenie się w wodzie i podziwianie otaczającego nas błękitu. To także wielka piaskownica zabawy i edukacji dla dzieci.

Piasek to otwarte medium, które zachęca do nauki bez względu na umiejętności lub poziom poznawczy dziecka. Nieograniczony charakter zabawy w piasku oznacza, że dzieci mogą kierować własną nauką. Zabawa piaskiem promuje kreatywność, eksplorację i umiejętności rozwiązywania problemów. Rozwija umiejętności poznawcze, ucząc pojęć matematycznych i zachęcając do badań naukowych. Promuje również artystyczny talent poprzez twórczą ekspresję.

Zabawa na zielonej szkole ponadto stymuluje rozwój fizyczny poprzez rozwijanie zdolności motorycznych i dużej motoryki oraz poprawiając koordynację wzrokowo-ruchową, gdy dzieci budują konstrukcje z piasku. Poprzez zabawę w piasku dzieci ćwiczą swoje umiejętności społeczne, współpracując, zmieniając się, dzieląc się pomysłami i komunikując z innymi dziećmi.

Zabawa w piasku jest również terapeutyczna, ponieważ oferuje wrażenia dotykowe, które są kojące i uspokajające. Dzieci mogą działać według własnych pomysłów, co buduje poczucie własnej wartości. Jeśli chcesz to wszystko dla swojego dziecka – zapisz je czym prędzej na zieloną szkołę na Mazurach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *