10 zasad zdrowego odżywiania, które pomogą Ci odzyskać energię

ali-inay-y3aP9oo9Pjc-unsplashZdrowe odżywianie tylko z pozoru wydaje się trudne, skomplikowane i czasochłonne. W rzeczywistości wystarczy wprowadzić do swojej codzienności kilka prostych nawyków, aby jedzenie stało się przyjemnością i korzystnie wpływało na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Przedstawiamy 10 zdrowych zasad żywieniowych, które możesz wprowadzić bez wysiłku.

1. Jedz śniadania

Bez pierwszego posiłku nie należy w ogóle wychodzić z domu, zapominać o nim czy pić o poranku jedynie kawę. Organizm po obudzeniu potrzebuje zastrzyku dobrej energii, która ma wystarczyć na wiele kolejnych godzin. Śniadanie powinno być pełnowartościowe, pożywne, sycące, a także zjedzone we względnym spokoju, a nie w biegu.

2. Zrezygnuj z fast foodów

Fast foody mają, według wielu osób, całe mnóstwo plusów. Są niedrogie, łatwo dostępne, smaczne i pełne kalorii. Nie jest to jednak dobry pomysł na odżywianie. Wszelkie produkty typu fast food oparte są zwykle na półproduktach, zawierają nie tylko sporo tłuszczu, ale również wiele sztucznych i niezdrowych substancji. Z pewnością nie są dobre dla naszego zdrowia, a zbyt często spożywane powodują przyrost wagi i spadek energii.

3. Jedz regularnie

Problemem wielu osób jest nieregularne odżywianie się. Często w ciągu dnia nie jedzą praktycznie nic, a wieczorami rzucają się na jedzenie. Taki sposób odżywiania powoduje, że nasz organizm jest zmuszony do trawienia w nocy, gdy powinien odpoczywać. Jeśli jemy wieczorami, o poranku wstawać będziemy zmęczeni.

4. Stawiaj na nieprzetworzone jedzenie

Im mniej procesów obróbki, jakim poddane były produkty żywnościowe, tym lepiej. Dlatego też warto wprowadzić do codziennej diety produkty nieprzetworzone, które są najzdrowsze i najpełniej przyswajane przez nasz organizm. Już po krótkim czasie po zmianie diety można poczuć, że ma się dużo więcej energii i chęci do życia.

5. Oczyszczaj organizm

Brak energii może być spowodowany zakwaszeniem organizmu lub obecnością pasożytów w układzie pokarmowym. Na https://opinie-konsumentow.pl/germixil/ znajdziesz sporo rad i opinii na temat preparatów, które pomagają w oczyszczeniu organizmu i przywracają jego prawidłowe funkcjonowanie.

6. Zrezygnuj z przekąsek

To, co podjadamy między posiłkami jest nie tylko niezdrowe, ale również niepotrzebne naszemu organizmowi. Najczęściej sięgamy po słodycze, które nie tylko mają kalorie, ale również powodują szybki skok poziomu cukru we krwi. Poziom ten równie szybko się obniża, przez co czujemy się tym bardziej bez energii. A do tego głodni.

7. Dbaj o różnorodność

Problemem osób, które mają niedobory różnych witamin i minerałów, często jest monotonna i niezbyt zróżnicowana dieta. Jeśli codziennie jemy to samo, trudno się spodziewać, że uda nam się dostarczyć organizmowi wszystko, czego potrzebuje. Dobrze jest więc urozmaicać sobie posiłki, stawiać na nowe produkty, umiejętnie je łączyć. Im bardziej zróżnicowana dieta, tym lepiej.

8. Nie tnij kalorii

Osoby, które są na diecie, często stawiają na bardzo niskokaloryczne odżywianie, które powoduje, że organizm przestawia się na tryb oszczędzania energii. Takie diety nie są zbyt zdrowe, powodują również pogorszenie samopoczucia, spadek energii, brak chęci do działania. Drastyczne obcinanie codziennej liczby kalorii nie jest więc wskazane.

9. Pij dużo wody

Gdy organizm jest odwodniony, mogą pojawiać się stany przewlekłego zmęczenia, braku energii, pogorszone samopoczucie. Należy pic co najmniej dwa litry wody w ciągu dnia. Najlepiej, aby była to właśnie woda, a nie napoje słodzone, które dostarczają nam pustych kalorii, a praktycznie żadnych substancji odżywczych w nich nie ma.

10. Nie przesadzaj z kawą

Chociaż kawa kojarzy nam się z energetycznym kopem, w przypadku jej nadmiaru efekt może być zgoła inny. Nadmiar kofeiny powoduje stany zmęczenia i znużenia, a dodatkowo wypłukuje z naszego organizmu cenne mikroelementy. Jedna czy dwie filiżanki kawy w ciągu dnia to zdecydowanie wystarczająca ilość.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *