Zdany egzamin – ale czy wiesz, jak dbać o stan samochodu?

watch-916395_1280Zdałeś egzamin, no nauka jazdy Lublin szła Ci naprawdę świetnie, zdobyłeś kluczyki do własnego samochodu i masz przed sobą wolność otwartej drogi. Robisz notatkę w swoim pamiętniku, aby zarezerwować roczny serwis i oczywiście upewniasz się, że nie zapomnisz zabrać go na czas do przeglądu technicznego.

Myślenie o stanie samochodu tylko raz w roku nie jest jednak idealne, ponieważ w ciągu 12 miesięcy może się zdarzyć tak wiele, zwłaszcza jeśli pokonujesz wiele kilometrów.

Znajomość podstawowej konserwacji samochodu – takiej, którą możesz wykonać samodzielnie bez pomocy profesjonalisty – i utrzymywanie samochodu w doskonałym stanie przez cały rok pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek usterek. Jest to dobre dla Twojej torebki lub portfela, a także oznacza, że ​​prowadzisz bezpieczniejszy i wydajniejszy samochód.

Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące podstawowej konserwacji samochodu, którą możesz przeprowadzić samodzielnie.

Opony

Naprawdę łatwo jest mieć oko na opony i łatwo wykryć potencjalne problemy. Jednak wiele osób nie poświęca im zbyt wiele uwagi, dlatego prawdopodobnie awarie opon są jedną z najczęstszych przyczyn awarii samochodu.

Regularnie sprawdzaj ciśnienie powietrza w oponach i głębokość bieżnika

Jeśli przez jakiś czas nie sprawdzałeś ciśnienia, warto upewnić się, że są one tak wypełnione powietrzem, jak powinny – niektóre miejsca, szczególnie garaże supermarketów, nadal zapewniają darmowe powietrze. Właściwe ciśnienie dla Twojego samochodu znajdziesz w przewodniku producenta i często na naklejce tuż za drzwiami kierowcy. Możesz również łatwo wyszukiwać online, wprowadzając swój numer rejestracyjny na jednej z wielu witryn oferujących bezpłatne wyszukiwanie.

Samochody z niedopompowanymi oponami zużywają więcej paliwa i są potencjalnie mniej bezpieczne w prowadzeniu, dlatego ważne jest, aby kontrolować ich konserwację. Jeśli musisz regularnie napełniać jedną lub więcej opon, może to oznaczać przebicie lub problem z uszczelnieniem, które musisz sprawdzić profesjonalnie.

Brak monitorowania bieżnika opon może być kosztownym błędem – zużyte lub łyse opony są nie tylko potencjalnie nielegalne i mogą prowadzić do grzywny i trzech punktów karnych, ale stanowią również zagrożenie podczas jazdy.

Miernik głębokości bieżnika jest tanim i poręcznym narzędziem do trzymania w samochodzie, ale jeśli nie masz go pod ręką, możesz użyć również 20 groszy – minimalna wymagana głębokość 1,6 mm (w środkowych trzech czwartych szerokości opony i na całym zewnętrznym obwodzie opony) jest mniej więcej taka sama jak zewnętrzna obręcz monety.

Poziomy płynów

Pod maską masz różne zbiorniki zawierające płyny niezbędne do utrzymania samochodu. Regularne sprawdzanie ich jest świetnym nawykiem, ponieważ wszelkie wycieki lub niskie poziomy mogą powodować potencjalnie duże problemy między corocznymi kontrolami.

Olej silnikowy jest bardzo ważny, ponieważ nie tylko pomaga w smarowaniu ruchomych części, ale także utrzymuje silnik w chłodzie i czystości – bez niego samochód byłby w poważnych tarapatach. Poziom oleju możesz sprawdzić za pomocą prętowego wskaźnika poziomu znajdującego się w zbiorniku – pamiętaj, aby wytrzeć go do czysta przed zanurzeniem, aby wiedzieć, gdzie jest prawdziwy poziom.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *