Zautomatyzowane bramy harmonijkowe – przemyśl ich instalację!

mansion-3444140_1280Zautomatyzowany system bram niekoniecznie musi być ograniczony przestrzenią. Jednak w przypadku ograniczonej przestrzeni system w którym prym wiodą bramy łamane bądź bramy harmonijkowe takie jak https://www.qualum.pl/brama-harmonijkowa/ może być możliwy do zainstalowania tam, gdzie nie można zastosować standardowych bram skrzydłowych lub przesuwnych.

Co to jest brama skrzydłowa harmonijkowa?

Bramy skrzydłowe wymagają wystarczająco dużo miejsca, aby przejść przez co najmniej 90 stopni bez uderzania w żadne przeszkody, takie jak pojazd. Tradycyjne bramy przesuwne potrzebują wystarczająco dużo miejsca z jednej strony, aby umożliwić wsunięcie całej bramy. Bramy skrzydłowe harmonijkowe są podobne do zwykłych bram skrzydłowych, ale każde skrzydło jest przecięte na pół w pionie i połączone specjalnymi zawiasami. Gdy się otwierają, składają się na pół w środku, zasadniczo wymagając około połowy przestrzeni do otwarcia, w porównaniu do równoważnych standardowych bram skrzydłowych. Po zainstalowaniu, bramy składane harmonijkowe można zautomatyzować za pomocą szeregu standardowych silników do bram, w tym śrub liniowych, siłowników hydraulicznych, ramion przegubowych lub silników podziemnych.

Jakie są zalety bram harmonijkowych?

Oszczędzanie przestrzeni! Jak wspomniano wcześniej, bramy skrzydłowe dwuskrzydłowe są powszechnie stosowane w zastosowaniach, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca na bramy skrzydłowe lub przesuwne.

Ograniczenie miejsca na automatykę bramy może również wystąpić, gdy podjazd lub wjazd jest:

  • pochyły,

  • zakrzywiony,

  • krótki.

udrażnianie warszawaMoże to być miejsce, w którym podjazdy wznoszą się po kilku metrach lub przeszkody, takie jak zaparkowane samochody, ściany, rośliny lub sam dom, utrudniałyby otwieranie pełnowymiarowych bram skrzydłowych lub przesuwnych. Bramy dwuskrzydłowe otwierają się szybciej! Zmniejszenie przestrzeni potrzebnej do poruszania się oznacza, że ​​bramy dwuskrzydłowe otwierają się szybciej niż bramy przesuwne lub skrzydłowe. Konstrukcja bramek harmonijkowych może pozwolić im poruszać się szybciej, ale ograniczona przestrzeń może nie.

Są dostępne jako system beztorowy. Nowe ulepszenia w technologii automatyzacji bram oznaczają, że mogą być teraz instalowane jako system beztorowy. Wcześniej wymagany był tor w ziemi lub szyny napowietrzne. Gąsienice w ziemi w standardowych układach przesuwnych wymagają regularnego czyszczenia. Usuwa to nagromadzenie brudu i gruzu, które utrudniałyby lub nawet uniemożliwiały poruszanie się bram wzdłuż torów.

Aby zapewnić płynne działanie, ważne jest, aby bramy harmonijkowe były starannie i dokładnie zamontowane. Instalacja tego typu bramy może być bardziej skomplikowana niż brama skrzydłowa czy przesuwna. Niezwykle ważne jest, aby wszystkie pomiary były drobiazgowo wykonane, aby po zamknięciu bramki dokładnie się zbiegły.

Stosowanie systemu, który nadal wykorzystuje tor lub szynę, może mieć pewne wady. Założenie toru wymaga dodatkowej pracy i wykopu gruntu. Gąsienice wymagają również regularnego sprawdzania i czyszczenia. Szyny napowietrzne mogą być nieestetyczne i powodować ograniczenia wysokości.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *