Zatrudniasz kobiety w swojej firmie? Kilka pomysłów na prezenty.

Gifts-for-Co-Workers

Dziś trudno spotkać firmę, która nie zatrudniałaby kobiet. Chyba, że jest to np. mały warsztat samochodowy, ale i w takiej firmie księgową może być kobieta. Równie dobrze kobieta może być szefem małego warsztatu samochodowego, zatrudniającą mężczyzn – mechaników. Czy w takiej sytuacji nie należy się jej prezent od personelu? Oczywiście, że tak. To pracownicy składają się na prezent dla szefowej, jednocześnie szukając dobrego pomysłu prezentowego.

Co w sytuacji kiedy większość personelu to kobiety? Nie można po prostu kupić dla każdej perfum, ponieważ zapach to indywidualna sprawa i wątpię, aby wszystkie panie w firmie chciały pachnieć tak samo, choćby były to najdroższe perfumy na jakie było stać pracodawcę i o najpiękniejszym zapachu. Duże znaczenie ma wielkość budżetu, jaki postanowiono przeznaczyć na ten pomysł. I właściwie od tej wielkości należy rozpocząć. Jeśli firma jest bogata i chce przeznaczyć na taki cel większy budżet, dobrym pomysłem może być zakup eleganckich teczek, lub torb służbowych. Torebki damskie byłyby nie lada prezentem. W wersji ekonomicznej na prezent wystarczą długopisy lub pióra.

Książka ulubionego autora jest prezentem klasycznym.

Książka to taki prezent, który nadaje się na każdą okazję. Także, żaden pracodawca nie powstydzi się dać książkę na Dzień Kobiet swoim pracownicom. Ale jaki tytuł wybrać? Choć są kobiety które zaczytują się w romansach, kryminałach, albo horrorach, to są to indywidualne predyspozycje. Natomiast książka o gotowaniu, lub pieczeniu powinna spodobać się większości. W dobrej sytuacji jest pracodawca, który zna swoje pracownice. Wtedy też może wybrać odpowiedni tytuł, dla każdej pani. Wcale nie drugorzędną sprawą jest czas poświęcony na bieganie po księgarniach i szukanie odpowiednich tytułów. Oczywiście, może wysłać swoje pracownice, ale to chyba nie wypada ze względu na specyfikę zamówienia. Jeśli ilość kobiet w firmie przekracza dziesięć, wtedy to szukanie tytułu dla każdej z osobna może stanowić nie lada problem, dla zapracowanego szefa. A wybieranie fachowej literatury dla poszczególnego stanowiska, może wskazywać, że szef nie jest zadowolony z wykonywanej pracy przez panią Krysię, czy Basię. Prezent jest formą nagrody, a przecież nie o to chodzi w nagradzaniu.

Może technologia?

Wszystkim nam przyszło żyć w dobie błyskawicznie rozwijającej się technologii. Całkiem niezły, klasyczny tablet można kupić już od trzystu – czterystu złotych. W tym wypadku nie trzeba się zastanawiać nad poszczególnymi, osobowymi wyborami. Zakupu takiego sprzętu można dokonać hurtowo i jeszcze na tym zaoszczędzić. Pracownice powinny być zadowolone tym bardziej, że prawie każda kobieta ma w domu sympatyka nowoczesnych technologii i może sprawić, że uśmiech zagości również w jej domu, co daje podwójną satysfakcję. Aby nie było zbyt sucho, do tabletu można dołączyć przysłowiowy goździk który sprawi, że oczy każdej kobiety zapłoną radością i niedowierzaniem, a na twarzy pojawi się subtelny uśmiech. Goździk jak żaden inny kwiat, kojarzony jest właśnie z Dniem Kobiet i był swojego czasu dodawany do np. rajstop. Dziś rajstop już nikt nie daje, ponieważ straciły one na swojej ważności, ze względu na swoją dużą dostępność. Ale tablet z goździkiem, może zakręcić łezkę w oku.

Standardowe prezenty dla kobiety.

z-okazji-dnia-kobiet

Takim standardowym prezentem może być zestaw kosmetyków (co też uważam za sprawę bardzo indywidualną). Strzałem w dziesiątkę będzie np. kurs makijażu, który dziś też można nabyć za 200 – 300 zł. Można również zakupić długopisy, czy nowe podkładki pod mysz z imiennym grawerem. Wszystko zależy od budżetu firmy, od dobrych chęci szefa, jego czasu który poświęci na przemyślenie sprawy. Jednak najbardziej odpowiednim prezentem dla kobiet w firmie, szczególnie jeśli jest ich dużo, będzie po prostu dodatkowa gotówka do wypłaty, z którą już kobieta będzie wiedziała co zrobić. Może kupić sobie perfumy takie, jakie jej się podobają, czy biżuterię taką, jak jej odpowiada. No, chyba, że szef chciałby kupić swoim pracownicom brylanty, ale na to liczyć raczej się nie da.

Źródła:

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Zatrudniasz kobiety w swojej firmie? Kilka pomysłów na prezenty.

  1. Walkiria198
    16 lipca 2016 at 10:40

    Jako prezent dla kobiety można pomyśleć o niedrogiej biżuterii sztucznej. W sklepach internetowych można znaleźć bardzo ładne kolie. Ja ostatnio kupiłam tutaj: http://www.alicejo.pl/kolie. Żadna kobieta nie pogardzi takim prezentem :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *