Zatrudnianie pracowników ze Wschodu – jakie masz możliwości?

PrzechwytywanieObywatele UE lub obywatele Ukrainy nie potrzebują żadnego rodzaju pozwolenia na pracę, a obywatele spoza UE mogą w większości przypadków otrzymać pozwolenie na pracę sponsorowane przez pracodawcę lub ewidencję. Chcesz wiedzieć więcej o tym, czym charakteryzuje się outsourcing usług i inne formy zatrudnienia pracowników ze wschodu – czytaj dalej.

Zatrudnianie pracowników na Ukrainie za pośrednictwem zarejestrowanego pracodawcy

Biorąc pod uwagę ogromne różnice w polityce podatkowej i zatrudnienia na Ukrainie, korzystanie z takich rozwiązań może pomóc zrównoważyć obciążenia związane z lokalnym zatrudnieniem. Nawet doświadczone firmy międzynarodowe sięgają po rozwiązanie firm pośredniczących w leasingu, aby łatwo i szybko zatrudnić zdalnych pracowników za granicą, niezależnie od liczby zaangażowanych pracowników.

Kim jest zarejestrowany pracodawca?

Zarejestrowany pracodawca to osoba prawna na Ukrainie, która jest gotowa być de facto pracodawcą dla Twoich pracowników. To jednostka, która zajmuje się tylko administracją zatrudnienia, podczas gdy Twoja firma nadal zarządza pracą i harmonogramem Twoich pracowników.

Jak wygląda zatrudnienie opierające się o outsourcing pracowników z Ukrainy?

Twoja firma zlokalizuje i zrekrutuje nowego pracownika, a na tym etapie możesz zaangażować do zawarcia umowy i dołączenia pracownika do lokalnej listy płac. Nowy pracownik może rozpocząć pracę mając pewność, że jest w pełni zatrudniony, ze wszystkimi uzgodnionymi wynagrodzeniami i świadczeniami, tak jak gdyby został zatrudniony przez ukraińskiego pracodawcę.

Agencja pośrednicząca wystawi Twoją firmę fakturę na pełną kwotę wynagrodzenia, a po przekazaniu potrąca podatki i składki na ubezpieczenie społeczne przed wystawieniem pracownikowi odcinka wypłaty. Nadal będziesz zarządzać czasem i metodami pracy pracownika, ponieważ to firma świadcząca usługi outsourcingu zajmuje się tylko administracyjną częścią zatrudnienia. Będzie również informować Cię o świętach państwowych, zmianach w przepisach prawa pracy i wszelkich innych kwestiach związanych z przestrzeganiem przepisów.

Czy istnieją alternatywy dla korzystania z zarejestrowanego pracodawcy?

Istnieją dwie podstawowe alternatywy dla korzystania z zarejestrowanego pracodawcy. Pierwszym z nich jest założenie własnej firmy na Ukrainie i bezpośrednie zatrudnienie pracowników. Będzie to wymagało zatrudnienia lokalnej pomocy prawnej i księgowej, aby upewnić się, że zostało to zrobione prawidłowo, ale masz pełną kontrolę nad procesem zatrudnienia i płac. Twoja firma będzie również miała bezpośredni stosunek umowny z pracownikiem, zamiast przechodzić przez procesy firmy zewnętrznej. Może to być zaletą, jeśli chcesz chronić wrażliwą własność intelektualną, ale dla większości pracodawców założenie podmiotu nie jest warte czasu i wydatków tylko po to, aby zatrudniać pracowników zdalnych.

Inną opcją jest zatrudnienie pracowników jako niezależnych wykonawców i całkowita rezygnacja ze stosunku pracy. Chociaż jest to atrakcyjne pod względem kosztów i zaangażowania, ryzykujesz również utratę pracownika do innej firmy, jeśli nie poczujesz się doceniany jako potencjalny pracownik.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *