Wybor nowej zasłony? Z nami ta decyzja będzie łatwa!

PrzechwytywanieJak powie każdy dekorator, zasłony tworzą pomieszczenie – ale tylko wtedy, gdy są odpowiednio dobrane. Jeśli chodzi o dekoracje okienne, to kwestia koloru i materiału, długości i podszewki, a także wykonania na zamówienie w porównaniu z gotowymi produktami. Przy tak wielu decyzjach łatwo jest poczuć się przytłoczonym, dlatego poprosiliśmy kilku profesjonalistów o radę, jak zawęzić opcje i wybrać odpowiednie zasłony do domu.

Kolor i tkanina

Tkanina jest istotną częścią wyboru zasłon, ponieważ to materiał będzie decydować o tym, jak dobrze będą one funkcjonować i utrzymywać się w czasie. Jeśli są zbyt ciężkie, mogą nie fałdować się tak jak tego chcemy, a jeśli są zbyt lekkie – mogą też nie układać się dobrze. Pamiętaj też, że światło słoneczne z czasem wyblaknie tkaniny. Jeśli w danym pomieszczeniu jest dużo światła, mądrze jest unikać jaskrawych kolorów, ponieważ mają one tendencję do szybszego blaknięcia.

Jeśli jednak lubisz często zmieniać pokoje, możesz mniej przejmować się wyblaknięcie. Specjaliści sugerują też stosowanie neutralnych kolorów, ponieważ są one mniej skłonne do blaknięcia niż inne kolory i częściej wtapiają się w wystrój pokoju. Jeśli chodzi o materiał – najlepszy wybór to:

  • len,
  • jedwab,
  • sztuczny jedwab,
  • aksamit.

Sztuczny jedwab jest najtrwalszy. W szczególnie słonecznym pomieszczeniu sztuczny jedwab nie psuje się tak szybko, jak prawdziwy. Niektóre tkaniny chronią przed zimnem. Wiele hoteli używa zamszu, aksamitu, gobelinu lub tweedu, ponieważ ich waga pomaga blokować światło i zatrzymywać ciepło. Mimo to prawie każdy materiał może być podszyty grubym izolacyjnym materiałem filcowym. A flizelina – kawałek materiału wsunięty między podszewkę a materiał wierzchni – może również pomóc przedłużyć żywotność zasłon.

Co z długością?

Zanim wyjmiesz centymetr, zdecyduj, jak wysoko nad oknem mają się zacząć zasłony. „Wiszące panele wyżej niż okno dają poczucie wysokości w pomieszczeniu. Projektanci często zawieszają zasłony około sześciu cm nad ramą okna, ale aby uzyskać dramatyczny wygląd, niektóre są wyższe. Zmierz od góry okna (plus dodatkowe cale wysokości, na której będą zwisać zasłony) do podłogi. Aby uzyskać bardziej tradycyjny wygląd, z lekko zaplamioną zasłoną na podłodze, będziesz chciał dodać kolejne dwa lub trzy cm do pełnej długości. Aby uzyskać nowoczesny, wyrazisty wygląd, panel powinien leżeć równo z podłogą.

Mierząc szerokość okna, pamiętaj, aby dodać od czterech do ośmiu cm po obu stronach i podwoić całkowitą liczbę, aby zapewnić pełną zasłonę. Wtedy nie będziesz blokować wielu szyb okiennych, gdy zasłony są otwarte i nie będą przeszkadzać. Jeśli planujesz użyć zasłon, aby odciąć się od słońca, te dodatkowe ccmale na obwodzie ramy okna również pomogą zablokować wszelkie pełzające światło.

Niestandardowe zasłony okienne oferują wiele korzyści – możesz dostosować wymiary do rozmiaru okna i stworzyć dopasowany wygląd, jak idealnie dopasowany garnitur. Niestandardowe zasłony mają nieskończone możliwości projektowania, od materiału po styl. Jednak z tymi opcjami wiąże się znaczna różnica w cenie w porównaniu z gotowymi, pięknymi wzorami jakie znajdziesz tutaj: https://twojefirany.pl .

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *