Zarządzanie i planowanie własnej kariery zawodowej

kariera

Żyjąc w ciągle zmieniającym się świecie, w którym rynek pracy i zapotrzebowanie na rynku pracy zmienia się nieustannie, niezwykle istotne jest umiejętne planowanie swojej ścieżki zawodowej. Zarządzanie karierą to obecnie ważna i istotna umiejętność, która mam wyraźny wpływ na to, w jakim miejscu swojej drogi zawodowej aktualnie się znajdujemy.

Czym jest zarządzanie karierą?

Zarządzanie karierą oznacza planowanie i organizację działań w celu zdobywania kolejnych umiejętności i wiedzy oraz osiągania kolejnych szczebli kariery. Zarządzanie karierą wymaga świadomego podejmowania decyzji. Do tego potrzebne są informacje o możliwych kierunkach i etapach rozwoju zawodowego, poziomie swoich kompetencji, wymaganiach stawianych na poszczególnych stanowiskach oraz dostępności szkoleń rozwijających wiedzę i umiejętności. Dzięki tym informacjom Twoja kariera może stać się jasno określoną ścieżką, podzieloną na wyraźne etapy prowadzące do osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Planowanie rozwoju zawodowego

Henry Kissinger – amerykański polityk i dyplomata, laureat Pokojowej Nagrody Nobla powiedział: ”Jeżeli nie wiesz dokąd zmierzasz, każda droga zaprowadzi cię donikąd”. Planowanie rozwoju zawodowego pozwala określić jakie masz opcje do wyboru na dalszej ścieżce swojej kariery.

Jeśli masz świadomość tego, co wiesz i umiesz oraz dokładną wiedzę o tym, czego potrzebujesz się nauczyć możesz z łatwością wybrać odpowiednią dla siebie drogę. Planowanie kariery pomaga znaleźć ścieżkę rozwoju najlepiej dopasowaną do Twoich celów i aspiracji.

Rynek pracy jest niezwykle dynamiczny, a oczekiwania pracodawców stale się zmieniają. Dzięki znajomości aktualnych oczekiwań, możesz skupić swoje wysiłki na zdobywaniu kluczowych umiejętności potrzebnych pracodawcom i pozostawać lepszym od konkurencji.

Pożądani pracownicy to tacy, którzy posiadają aktualne umiejętności i wiedzę, udokumentowane certyfikatami ze szkoleń oraz doświadczenie zawodowe spełniające lub wykraczające poza wymagania stanowiska. Jak stać się takim pracownikiem? Jak poznać te zmieniające się kryteria i oczekiwania? Gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia podnoszące kluczowe kompetencje?

Innowacja pomoże w planowaniu kariery

W planowaniu kariery może pomóc nam wiele narzędzi stworzonych w tym celu. Co ważne minęły już czasy planowania i analizy wszelakich aspektów życia prywatnego i zawodowego za pomocą arkuszy kalkulacyjnych. Rozwój nowych technologii zdecydowanie ułatwia nam ten proces, zwłaszcza środki unijne, przede wszystkie w Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dzięki którym powstało już mnóstwo innowacyjnych aplikacji i e-usług.

Jedną z nich jest platforma Kustar.pl – narzędzie, które w sposób interaktywny pomaga specjalistom z sektora biznesu efektywnie zarządzać karierą zawodową. Portal udostępnia narzędzia, które dostarczają kluczowych informacji, potrzebnych do podejmowania trafnych decyzji dotyczących własnego rozwoju zawodowego.

Jesteś specjalistą w swojej branży i chcesz zaplanować dalszą karierę?

Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, zachęcamy do przyjrzenia się serwisowi Kustar.pl. Portal dedykowany jest specjalistom z sektora biznesu ze wszystkich branż, którzy poszukują pracy lub informacji potrzebnych do efektywnego zarządzania swoją karierą.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jakie są kolejne etapy na mojej ścieżce kariery?
  • Jakie mam szanse na zdobycie interesującego mnie stanowiska?
  • Co muszę zrobić, aby zwiększyć moje szanse na zdobycie interesującego mnie stanowiska?
  • Gdzie znajdę szkolenia rozwijające umiejętności, które są mi potrzebne?

…ten portal jest dla Ciebie.

Dzięki narzędziom udostępnionym na portalu:

  • Zapoznasz się z możliwościami oraz kolejnymi etapami dalszego rozwoju swojej kariery.
  • Ocenisz swoje kompetencje i porównasz je z wymaganiami stawianymi kandydatom na stanowiska, które Cię interesują.
  • Określisz poziom swojego przygotowania do pracy na wybranych stanowiskach, w oparciu o posiadane kompetencje i doświadczenie.
  • Zidentyfikujesz obszary, w których warto uzupełnić swoje kompetencje i umiejętności, aby zwiększyć szansę na zdobycie danego stanowiska.
  • Otrzymasz oferty szkoleń, które pomogą Ci rozwinąć potrzebne kompetencje i umiejętności.

Zachęcamy do przetestowania serwisu. Jeśli pragniemy efektywnie zarządzać i planować swoją karierą zawodową, warto skorzystać w tym celu z innowacyjnych i nowoczesnych narzędzi.

Serwis Kustar.pl powstał w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 142477907585634600 (1)

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *