O co zapytać rekrutera w trakcie rozmowy rekrutacyjnej?

rozmowa-o-prace

Choć zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną to duży krok na drodze do znalezienia pracy, to niemal zawsze budzi pewne obawy. Przygotowując się do tego spotkania, warto jednak zwalczyć stres i pamiętać o tym, że nie tylko pracodawca może zadawać pytania, ale również osoba starająca się o przyjęcie na dane stanowisko. Taka postawa jest korzystna dla obu stron, które mogą poznać wzajemne oczekiwania i uniknąć rozczarowania. O co więc pytać na rozmowie rekrutacyjnej?

Podstawowa rzecz, czyli finanse

Decydując się na rekrutację za pomocą serwisu pośredniczącego pomiędzy pracodawcą a osobami szukającymi pracy, można mieć okazję do porozmawiania bezpośrednio z potencjalnym szefem, a nie rekruterem. Taką możliwość oferuje np. serwis dryg.pl, dzięki czemu proces rekrutacji jest sprawniejszy, a obie zainteresowane strony łatwo mogą sprecyzować swoje wymagania. Bywa, że pytanie o zarobki jest nieco krępujące, ale absolutnie nie należy go pomijać – w końcu jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o podjęciu pracy w konkretnej firmie. Rozmawiając bezpośrednio z szefem, zapytaj nie tylko o wysokość wynagrodzenia, ale również o jego konstrukcję, czyli ewentualne premie, prowizje czy dodatki.

Zakres obowiązków

Mimo tego, że ogłoszenia dotyczące poszukiwanych pracowników zamieszczane w serwisie dryg.pl są tak skonstruowane, aby zawierały jak najwięcej informacji, to jeśli dojdzie do rozmowy rekrutacyjnej, zawsze warto sprecyzować dokładnie zakres obowiązków na danym stanowisku. Wiadomo, że zarówno pracodawcy, jak i pracownicy mogą różnie interpretować te kwestie, dlatego już na początku trzeba przedstawić wzajemne wymagania i oczekiwania.

Rodzaj umowy o pracę

Umowa o pracę to kwestia, o której również nie można zapomnieć, omawiając warunki przyszłego zatrudnienia. Koniecznie trzeba się dopytać o czas trwania okresu próbnego oraz rodzaj oferowanej umowy po jego zakończeniu. Często pracownikowi zależy tylko na umowie na czas nieokreślony, a pracodawca przewiduje na dane stanowisko inną formę zatrudnienia, dlatego koniecznie trzeba poruszyć ten temat.

Możliwości rozwoju i awansu

Niemal na każdym stanowisku można rozwijać swoje umiejętności, aby po jakimś czasie awansować. Podczas rozmowy rekrutacyjnej warto zapytać, jak wygląda ta kwestia w odniesieniu do konkretnej oferty. Dobrze też upewnić się, czy ewentualny awans wiąże się np. z delegacjami lub zmianą miejsca, w którym odbywa się praca. Równie ważne jest to, czy firma oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje, a jeśli tak, kto ponosi ich koszty.

Sprawna rekrutacja z dryg.pl

Idealna rozmowa rekrutacyjna, to taka, do której dochodzi po wstępnej selekcji zgłoszonych kandydatów. Dlatego warto korzystać z profesjonalnych serwisów, takich jak dryg.pl, które kojarząc obie strony, oszczędzają ich czas i usprawniają podjęcie satysfakcjonującej współpracy. Odpowiednie dopasowanie oczekiwań potencjalnego pracodawcy i pracownika daje większą szansę na pozytywne zakończenie procesu rekrutacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach