O co zapytać rekrutera w trakcie rozmowy rekrutacyjnej?

rozmowa-o-prace

Choć zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną to duży krok na drodze do znalezienia pracy, to niemal zawsze budzi pewne obawy. Przygotowując się do tego spotkania, warto jednak zwalczyć stres i pamiętać o tym, że nie tylko pracodawca może zadawać pytania, ale również osoba starająca się o przyjęcie na dane stanowisko. Taka postawa jest korzystna dla obu stron, które mogą poznać wzajemne oczekiwania i uniknąć rozczarowania. O co więc pytać na rozmowie rekrutacyjnej?

Podstawowa rzecz, czyli finanse

Decydując się na rekrutację za pomocą serwisu pośredniczącego pomiędzy pracodawcą a osobami szukającymi pracy, można mieć okazję do porozmawiania bezpośrednio z potencjalnym szefem, a nie rekruterem. Taką możliwość oferuje np. serwis dryg.pl, dzięki czemu proces rekrutacji jest sprawniejszy, a obie zainteresowane strony łatwo mogą sprecyzować swoje wymagania. Bywa, że pytanie o zarobki jest nieco krępujące, ale absolutnie nie należy go pomijać – w końcu jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o podjęciu pracy w konkretnej firmie. Rozmawiając bezpośrednio z szefem, zapytaj nie tylko o wysokość wynagrodzenia, ale również o jego konstrukcję, czyli ewentualne premie, prowizje czy dodatki.

Zakres obowiązków

Mimo tego, że ogłoszenia dotyczące poszukiwanych pracowników zamieszczane w serwisie dryg.pl są tak skonstruowane, aby zawierały jak najwięcej informacji, to jeśli dojdzie do rozmowy rekrutacyjnej, zawsze warto sprecyzować dokładnie zakres obowiązków na danym stanowisku. Wiadomo, że zarówno pracodawcy, jak i pracownicy mogą różnie interpretować te kwestie, dlatego już na początku trzeba przedstawić wzajemne wymagania i oczekiwania.

Rodzaj umowy o pracę

Umowa o pracę to kwestia, o której również nie można zapomnieć, omawiając warunki przyszłego zatrudnienia. Koniecznie trzeba się dopytać o czas trwania okresu próbnego oraz rodzaj oferowanej umowy po jego zakończeniu. Często pracownikowi zależy tylko na umowie na czas nieokreślony, a pracodawca przewiduje na dane stanowisko inną formę zatrudnienia, dlatego koniecznie trzeba poruszyć ten temat.

Możliwości rozwoju i awansu

Niemal na każdym stanowisku można rozwijać swoje umiejętności, aby po jakimś czasie awansować. Podczas rozmowy rekrutacyjnej warto zapytać, jak wygląda ta kwestia w odniesieniu do konkretnej oferty. Dobrze też upewnić się, czy ewentualny awans wiąże się np. z delegacjami lub zmianą miejsca, w którym odbywa się praca. Równie ważne jest to, czy firma oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje, a jeśli tak, kto ponosi ich koszty.

Sprawna rekrutacja z dryg.pl

Idealna rozmowa rekrutacyjna, to taka, do której dochodzi po wstępnej selekcji zgłoszonych kandydatów. Dlatego warto korzystać z profesjonalnych serwisów, takich jak dryg.pl, które kojarząc obie strony, oszczędzają ich czas i usprawniają podjęcie satysfakcjonującej współpracy. Odpowiednie dopasowanie oczekiwań potencjalnego pracodawcy i pracownika daje większą szansę na pozytywne zakończenie procesu rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *