Zaplecze socjalne, czyli co przyciąga potencjalnych pracowników?

16939205_1600593126624966_7889283443013814580_n

Coraz więcej firm skupia się na zapleczu socjalnym, którego celem jest zwiększenie morale oraz motywację do pracy wśród pracowników. Jest to spowodowane aktualnym rynkiem pracy, w którym pojawia się znacznie więcej miejsc pracy w stosunku do liczby wykwalifikowanych specjalistów. Utrzymanie, wyszkolonego i wdrożonego w politykę firmy, pracownika staje się coraz trudniejsze, ponieważ zarówno korporacje, jak i mniejsze firmy, walczą o nowych kandydatów do pracy oferując im przeróżne dodatki do wynagrodzenia, a także stałą możliwość rozwoju na szczeblach kariery.

Pierwszorzędny cel eventów firmowych

Dużego znaczenia zaczyna nabierać tak zwana turystyka eventowa. Pracodawcy, chcąc zadbać o swoich pracowników coraz częściej organizują event firmowyi wydarzenia na skalę większą niż wyłącznie służbowa. Event dla pracowników sam w sobie ma jeszcze inne przesłanie, które skłania pracodawców, aby wcielać go w życie. Jego zadaniem jest skracanie dystansu dzielącego poszczególnych pracowników, a także poprawę komunikacji całych działów czy departamentów. Wraz ze zmniejszeniem oficjalnego dystansu, mają się również zacieśniać więzi, pracownicy widzą się wzajemnie w zupełnie innym świetle i atmosferze, która nie jest naszpikowana goniącymi terminami, stresem i eskalacjami. W ten sposób pracodawca ma szansę na uzdrowienie relacji, zakończenie firmowych konfliktów i sprawienia, że cała firma spędzi czas w przyjaznych okolicznościach.

Organizacja eventu a atrakcje

Z reguły atrakcje na eventy firmowe są powtarzalne i z roku na rok już nikogo nie zaskakują, ani nie cieszą. Można to zmienić, jeżeli zlecimy organizację wydarzenia firmowego osobom, które mają w tej kwestii niemałe doświadczenie.Organizacja eventów firmowych to nie lada wyzwanie zwłaszcza, gdy mowa o korporacji, która zatrudnia, nie dziesięć, ale tysiące osób. W takich sytuacjach potrzebna jest nie tylko sala, która pomieści wszystkich uczestników imprezy, ale przede wszystkim logistyczne ułożenie harmonogramu eventu, od wystroju sali po wisienkę na przysłowiowym torcie. Niewiele firm wie, że event firmowy, można przygotować także w Energylandii.

Z pewnością każdemu kojarzy się ona z rozrywką, ale niewiele osób połączyłoby Park Rozrywki z wydarzeniami firmowymi. Energylandia posiada w swojej ofercie zaplecze konferencyjne, w którym można zorganizować oficjalną część spotkania, na którą zostaną zaproszeni wszyscy pracownicy firmy, a także bogatą ofertę rozrywkową, gwarantującą niezapomniane wrażenia, którą można wcielić, gdy spotkanie nabierze mniej formalnego tonu.

Emocje jakie będą towarzyszyły pracownikom podczas zabawy w Energylandii sprawi, że jeszcze długo będzie słychać w firmie echo wspólnie spędzonych chwil przez pracowników. Będzie to również doskonała okazja donagrodzenia kadry pracowniczej po ciężkim zleceniu lub skomplikowanym projekcie. Rozluźnienie, odstresowanie i oderwanie się od służbowych spraw spowoduje, że z nową siłą i większym zaangażowanie pracownicy pochylą się nad kolejnymi zadaniami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *