Zaopatrzenie parków wodnych – kiedy starać się o dofinansowanie?

aerial-artistic-bright-1291448Parki wodne cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Tego rodzaju inwestycje powstają zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach. Dużą ich zaletą jest możliwość korzystania z nich o każdej porze roku, są więc oblegane zarówno latem, jak i zimą. Dla inwestora budowa parku wodnego jest bardzo poważną inwestycją, dlatego warto szukać ciekawych dofinansowań i innych możliwości obniżenia kosztów inwestycji. Oczywiście, nie kosztem jakości.

Nowoczesne parki wodne są świetnie wyposażone i mają mnóstwo doskonałej jakości sprzętu oraz urządzeń, które zapewniają zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Trzeba jednak pamiętać, że wyposażenie parków wodnych to nie tylko baseny, trampoliny czy wodne zjeżdżalnie, ale również całe zaplecze techniczne oraz sanitarne. W parku wodnym niezbędne są między innymi dobrej jakości szafki basenowe, w których klienci mogą pozostawić swoje ubrania czy inne przyniesione ze sobą przedmioty. Nowoczesne szafki powinny być niezawodne, eleganckie, łatwe w użytkowaniu i stuprocentowo bezpieczne.

Gdzie szukać dofinansowań?

Na wyposażenie parków wodnych i innych centrów rozrywki można znaleźć różnego rodzaju dofinansowania, które są uzależnione od tego, kto konkretnie jest właścicielem parku wodnego oraz na jakim terenie on powstał. Sporo atrakcyjnych dofinansowań unijnych można uzyskać między innymi na wszelkie inwestycje realizowane na terenach wiejskich, jednak dofinansowanie można też dostać dla miejskich parków wodnych. Jeśli inwestycje związane są z podniesieniem jakości życia mieszkańców bądź też realizują inne ważne cele społeczne, można dostać dofinansowanie zarówno z Unii Europejskiej, jak również z wielu innych jednostek budżetowych. Warto o tym pomyśleć już na etapie planowania inwestycji. Może się bowiem okazać, że jej koszty pomniejszone o kwotę dofinansowania nie będą tak wysokie, jakby się to początkowo wydawało. Trzeba jednak pamiętać, że aby uzyskać dofinansowanie, konieczna będzie bardzo szczegółowa dokumentacja oraz udokumentowane wszelkie poniesione koszty. Uzyskanie dofinansowania związane jest więc z dużą ilością papierkowej roboty.

Czy inwestycja się zwraca?

Budowa parków wodnych najczęściej zwraca się dosyć szybko, szczególnie w tych miejscowościach, gdzie cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i tłumnie są odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Popularność inwestycji i znajdujących się w niej atrakcji zależy w dużym stopniu od lokalizacji. Jeśli park wodny powstanie w mieście, gdzie jest już sporo podobnych atrakcji, siłą rzeczy jego popularność nie będzie tak duża jak podobnego parku, ale usytuowanego w miejscowości, w której okolicy nie ma podobnych inwestycji. Warto więc jeszcze przed rozpoczęciem planowania i budowy, dobrze zaplanować miejsce, w którym centrum wodnej rozrywki będzie się znajdować. Dobre planowanie zdecydowanie ułatwia podjęcie dobrych decyzji, a jednocześnie zwiększa szansę na uniknięcie nietrafionych decyzji biznesowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *