Zanieczyszczone powietrze zamiast przyjemnego chłodu? Poznaj rolę prawidłowego montażu klimatyzacji!

ventilator-349658_960_720Zakup nowego systemu klimatyzacji to poważna decyzja, nie tylko dlatego, że jest droga, ale dlatego, że decyduje o tym, czy czujesz się komfortowo w domu, czy nie. Wszyscy oczekują płynnej i wydajnej klimatyzacji przy zakupie nowego urządzenia, ale niestety nie zawsze tak jest.

Ponad połowa wszystkich nowych systemów jest nieprawidłowo zainstalowanych, co prowadzi do zmniejszenia wydajności i skrócenia żywotności, dlatego profesjonalny montaż klimatyzacji jest tak ważny. Inaczej, mogą również pojawić się problemy z komfortem, takie jak:

  • wysoka wilgotność,

  • zanieczyszczenia powietrza,

  • słaba cyrkulacja powietrza.

Najważniejszym dniem w życiu klimatyzatora jest dzień jego instalacji. Bez względu na to, gdzie mieszkasz, w większości domów klimatyzacja jest niezbędna. Nawet w miejscach, w których klimat jest dość umiarkowany przez cały rok, klimatyzator jest niezbędny zarówno dla komfortu, jak i zdrowia domu. Oprócz utrzymania chłodu we wnętrzu, klimatyzacja utrzymuje cyrkulację powietrza, pomaga zmniejszyć wilgotność i może pomóc w filtrowaniu szkodliwych toksyn unoszących się w powietrzu. Nowe jednostki działają średnio 15–20 lat, więc jest to ważna inwestycja, którą należy dokładnie zbadać przed podjęciem decyzji, a później równie ważne są systematyczne przeglądy klimatyzacji. Nawet jeśli Twoja klimatyzacja działa, możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy, wymieniając swoje urządzenie ze względu na zwiększoną oszczędność energii nowych jednostek. Jeśli Twój system klimatyzacji ma 10 lat lub więcej, porozmawiaj z profesjonalistą, aby ustalić, czy bardziej sensowna jest wymiana niż naprawa.

Jeśli myślisz o zakupie nowego systemu klimatyzacji, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, w tym montaż klimatyzacji – przeczytaj więcej na ten temat. Niezależnie od tego, czy wymieniasz stare urządzenie, czy chcesz kupić nowy klimatyzator, warto znać kilka podstawowych wskazówek dotyczących wyszukiwania.

Co należy wiedzieć przed zakupem nowego klimatyzatora?

Zdobądź profesjonalnego wykonawcę – konieczne jest wyszukanie najlepszego wykonawcy / firmy do danego zadania. Wydajność klimatyzatora zależy od jego instalacji. Rekomendacja od znajomego lub członka rodziny to zawsze najlepsza droga, ale lokalne strony polecające usługi dla domu, też są w porządku, o ile sprawdzisz również ich ocenę w innych portalach. Upewnij się, że wybrałeś dwóch lub trzech różnych wykonawców i każdy z nich oferuje szczegółową wycenę. Jeśli są odpowiedzialni za dostarczenie urządzenia, uzyskaj markę i model, aby upewnić się, że jest odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Wreszcie, większość gwarancji producenta zawiera pewne postanowienia, w tym profesjonalną kontrolę i instalację, podpisane przez licencjonowanego wykonawcę. Dlatego upewnij się, że przeprowadziłeś dokładną weryfikację. Skorzystaj z tej listy kontrolnej porównania ofert instalacji ogrzewania i klimatyzacji przygotowanej przez ENERGY STAR, aby sprawdzić instalatorów. W zależności od rodzaju marki, którą chcesz, może to zaoszczędzić znaczną kwotę, ale nadal będziesz musiał znaleźć profesjonalnego wykonawcę, który ją zainstaluje.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *