Zalety oświetlenia LED

untitled-1.w_8

Z pewnością przynajmniej niektórzy z Was byli w sytuacji, kiedy zastanawiali się nad tym, jakie są zalety oświetlenia LED. Niektórzy może rozmyślali nad tym, czy oświetlenie LED jest rozwiązaniem, na jakie należy postawić. Nie będziemy się jednak wdawać w szczegóły, co innego jest ważne.

Co wiemy na temat oświetlenia LED — wprowadzenie

Czas na wprowadzenie do oświetlenia LED. Należy przez to rozumieć choćby fakt, że oświetlenie to pojawiło się na rynku jeszcze całkiem nie tak dawno. Poza tym dobrze od razu podkreślić, że kiedy mówi się o oświetleniu LED, to mówi się o żarówkach i lampach. W końcu jakby nie patrzeć przełomowym momentem było wynalezienie diod charakteryzujących się sporą mocą.
Czas na zalety

Skoro wprowadzenie za nami, nie pozostaje nic innego, jak odnieść się do zalet. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od szerokiego zastosowania. Sprawa jest bardzo prosta, mamy do czynienia z na tyle mocnym światłem, iż zastosowanie znajduje się w różnych dziedzinach gospodarki. Co do szczegółów zastosowania, trudno tutaj coś dokładnie stwierdzić — na pewno zdarzają się okoliczności w których mówimy o elemencie dekoracji, biura zakładu produkcyjnego, jak również muzeum.

Pochylmy się teraz nad zastosowaniem w zakładach pracy. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na korzyści mogą liczyć nie tylko pracownicy, ale i pracodawcy. Poza tym nie ma też kłopotów z tym, żeby dopasować produkt do interesującego nas pomieszczenia.

Kolejna zaleta to długi czas pracy. Co trzeba przez to rozumieć?

Trudno o dokładne dane, ale sam fakt, że przeciętny czas eksploatacji to ok. 15 000 – 30 000 h mówi naprawdę sporo. Przynajmniej tak powinna przedstawiać się rzeczywistość. Jeżeli chodzi o przełożenie tego na zużycie żarówek, należy wspomnieć o 15 do 30 klasycznych żarówek.

Następnym przykładem jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest to związane z tym, że nie mamy żadnych ruchomych/szklanych elementów (są tylko dwie elektrody i dwa półprzewodniki).
Za zaletę można uznać też duży wybór kolorów. Niewykluczone, że dla niektórych sprawa nie jest zbyt poważna, ale realia są takie, że technologia ta pozwala na osiągnięcie dowolnej barwy światła. Dobrze też, żeby temat został nieco rozwinięty. Mówiąc wprost — od razu dochodzi do wytwarzania światła w określonym kolorze. Taka sytuacja sprawia, że nie ma mowy o konieczności stosowania żadnych filtrów.

Czas na niską temperaturę pracy. Temperatura ta związana jest z tym, iż w świetlówkach LED większość pobieranej energii elektrycznej zamienia się w światło. Przy tradycyjnych żarówkach mamy zamianę w ciepło. Zamiana w światło przekłada się na unikanie mało estetycznych ciemnych plam na ścianach i suficie.

Na koniec jeszcze dwa słowa o ekologii oraz ogniskowaniu. W kwestii ekologii, w diodach LED nie znajdziemy rtęci ani innych szkodliwych dla środowiska substancji. Przy ogniskowaniu wystarczy powiedzieć tyle, że do uzyskania zogniskowanego źródła światła nie potrzeba luster, czy odbłyśników.
Jak widać, zalet jest dużo. Biorąc je pod uwagę, nie powinno być wątpliwości, że oświetlenie LED to dobry pomysł.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://www.strefalamp.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *