Zakładamy biznes pomocy drogowej – jakie licencje będą nam potrzebne?

pexels-photo-1149140

Świadczenie pomocy drogowej to dobry pomysł na biznes zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest to bowiem taki obszar, w którym zapotrzebowanie będzie praktycznie zawsze. Zarówno stare, jak i nowe pojazdy bardzo często odmawiają posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie, a to oznacza, że kierowcy zawsze będą poszukiwać sprawdzonych usług holowania czy naprawy samochodu na miejscu awarii.

Osoby, które chcą założyć firmę świadczącą usług drogowe, muszą najpierw dobrze przygotować się do prowadzenia tego rodzaju działalności. Jednym z pierwszych zadań jest stworzenie dobrego biznesplanu, dzięki któremu prowadzenie działalności będzie zdecydowanie prostsze. Następnym krokiem jest zorganizowanie floty samochodowej, czyli aut, które będą jeździły bezpośrednio do klientów. Dobre lawety to inwestycja w rozwój firmy, dlatego nie należy na nich oszczędzać i kupować starych i mocno wysłużonych samochodów. Lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w nowe, dobrej klasy auta, które pozwolą na świadczenie usług na wysokim poziomie.

Trzeba dopilnować przede wszystkim prawa jazdy

20170418_150606 (2)_640x480Świadczenie pomocy drogowej wiąże się również z działaniem zgodnym z przepisami. Na prowadzenie tego rodzaju działalności nie są potrzebne żadne dodatkowe licencje czy podnoszenie kwalifikacji. Trzeba jednak pamiętać, że kierowcy jeżdżący lawetami muszą mieć odpowiednie prawo jazdy. Najczęściej zwykłe prawo jazdy kategorii B wystarczy, aby odholować większość niewielkich aut. Laweta wraz z ładunkiem nie może przekraczać wagi 3,5 tony, jeśli chcemy poruszać się nią w ramach prawa jazdy kategorii B. jednak bardzo często lawety są większe, a samochody na nich wożone cięższe. Wtedy potrzebne jest już prawo jazdy kategorii C1, które umożliwi poruszanie się zestawem dużo cięższym. Warto takie prawo jazdy zrobić jeszcze przed rozpoczęciem działalności, dzięki temu podczas świadczenia usług nie będzie zaskoczenia, że całość jest zbyt ciężka i kierowca z prawem jazdy B nie jest w stanie zrealizować zlecenia.

Warto sprawdzić zapotrzebowanie na przyszłe usługi

Jeśli planujemy otworzyć firmę oferującą usługi drogowe, wartodobrzezbadac lokalny rynek i sprawdzić, jak wygląda konkurencja w danym obszarze. Przykładowo, jeśli interesuje nas laweta Hannover, dobrze jest zobaczyć, jak wiele firm działa w branży w podobnej lokalizacji. Może się bowiem okazać, że rynek jest już tak wypełniony, że nie bardzo będzie potrzebował kolejnych usługodawców. Wszystko też zależy od rodzaju usług, jakie chcemy klientom zaoferować. Czasem nawet na mocno konkurencyjnym rynku można wstrzelić się w swoją niszę, dzięki czemu możliwe będzie działanie wśród konkurencji bez obaw o aktualne i przyszłe dochody. Każda osoba, która planuje otworzyć firmę na rynku samochodowym, musi więc dokładnie sprawdzić, co się aktualnie dzieje na rynku i jakie jest zapotrzebowanie klientów na tego rodzaju usługi.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *