Z jakich nowinek technologicznych korzystają prezesi dużych firm?

apple-1867762_640

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Dzięki temu my mamy dostęp do coraz nowszych i lepszych rozwiązań, które ułatwiają nam codzienne życie. Niektórzy nowości technologiczne traktują jako zabawki, lecz wystarczy zapoznać się z ich specyfikacją, by zrozumieć, że większość z nich to przydatne urządzenia w biznesie. O jakich nowinach technologicznych mówimy? Które z nich cieszą się popularnością wśród rekinów biznesu? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Wearables

Wearables to nic innego jak akcesoria, które zawierają w sobie komputer oraz zaawansowane technologie elektroniczne. Wśród najczęściej wykorzystywanych przez prezesów dużych firm można wyróżnić Smartwatche, opaski fitness, Smartglasses. Ich zastosowanie uzależnione jest od oczekiwań przedsiębiorców, lecz nie da się ukryć, że drzemie w nich ogromny potencjał. Przede wszystkim przedsiębiorcy mogą te gadżety wykorzystywać do gromadzenia i analizy danych. Za ich pomocą można zbierać informacje dotyczące np. pracowników – ich zachowań, stanu zdrowia, poziomu stresu, czy aktywności fizycznej. Poza tym wearables, a w szczególności Smartwatch świetnie sprawdza się w roli asystenta i z powodzeniem może zastąpić smartfon lub być jego przedłużeniem. Jakie funkcjonalności oferuje dokładniej Smartwatch? Przede wszystkim można tworzyć notatki głosowe, ustawiać przypomnienia, jak również odbierać i odpowiadać na wiadomości. Za jego pomocą można także prowadzić rozmowy, przeglądać strony internetowe. To nietuzinkowe rozwiązanie, które stale jest przy nas, bo zamiast w kieszeni, noszone jest na nadgarstku. Przedsiębiorcy już nie mogą się bez nich obejść, szczególnie w podróży, gdy nie mają stałego kontaktu ze swoją asystentką.

Nowoczesne narzędzia do rekrutacji

Każdy duży przedsiębiorca potrzebuje także odpowiednich pracowników, dlatego w swoich firmach coraz chętniej korzystają z narzędzi wspomagających proces rekrutacji, tzw ATS-y (applicant tracking system). Na początku stanowiły tylko bazę kandydatów, którzy aplikowali do firmy. Z biegiem czasu przedsiębiorcy otrzymali bardziej nowoczesne rozwiązanie, które pozwala zarządzać całym procesem rekrutacji, zaczynając od zebrania wymagań dla kandydatów, przez tworzenie ogłoszenia, rozmieszczania ich na odpowiednich portalach z ofertami pracy, po ocenę kandydatów i sprawdzanie ich wiedzy. Większość tych narzędzi jest zintegrowane z mediami społecznościowymi, dzięki czemu dotarcie do potencjalnych kandydatów jest o wiele łatwiejsze, bo jak wiadomo, wiele firm prowadzi rekrutację bezpośrednio w mediach społecznościowych. Świetnym tego przykładem jest Linkedin. Dzięki zaawansowanej technologi cały proces rekrutacji nie dość, że jest łatwiejszy, to i pozwala znaleźć odpowiednich pracowników.

To tylko nieliczne przykłady nowinek technologicznych, które chętnie wykorzystują w pracy przedsiębiorcy. Bardzo pomocne są także same smartfony, które z powodzeniem zastępują laptopy i tablety. Za ich pomocą mogą zarządzać swoją firmą, pracownikami, czy finansami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *