Dobry sen – nie wystarczy wybrać materac! Zadbaj też o stelaże do łóżek

stelaże do łóżek

Wiele osób uważa, że w trosce o dobry sen, wystarczy zadbać o odpowiedni materac. Otóż nie, niezbędne jest też dobranie odpowiedniego stelaża pod materac. Stelaże do łóżek posiadają oczywiście różne rozmiary dobierane w zależności od potrzeb osoby, która będzie z nich korzystała. To jednak nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Czy wiesz, że możesz wybrać rodzaj drewna, z którego jest wykonany stelaż? Popularne są te bukowe lub brzozowe. Warto zastanowić się też nad tym, czy może przyda się stelaż podnoszony. Wtedy w skrzyni schować można pościel, koce, pledy.

Rodzaje stelaży, które warto rozważyć

Do wyboru w sklepach mamy stelaże z regulacją ręczną, nowoczesne z regulacją elektryczną lub stelaże bez żadnej regulacji. Spotkać można także modele z podnoszonym zagłówkiem czy regulacją części lędźwiowej. Tak naprawdę, obecnie na rynku na pewno znajdziesz produkt, który spełni Twoje potrzeby. Jak najlepiej zacząć poszukiwania? Wpisz w wyszukiwarkę hasło “stelaże do łóżek” i porównaj oferty znanych producentów.

Jaką funkcję spełniają stelaże do łóżek?

imagesZastanawiasz się, po co tak w ogóle są stelaże do łóżek? Spieszymy z odpowiedzią. Stelaż wspomaga  zdrowotne właściwości materaca, a także zapewnia jego wietrzenie, zapobiega gromadzeniu się wilgoci i rozwojowi pleśni. To oczywiste, że materac potrzebuje odpowiedniej podpory - to właśnie rola stelaża, który odpowiada za komfort snu. Najlepiej kupić go jednocześnie z materacem, ponieważ właśnie pod niego musimy dopasować stelaż.

Jak już wspomniane zostało w artykule, stelaże do łóżek są dostępne w wersji bez regulacji i są one sztywne. Możemy też skorzystać ze stelaża wykonanego z elastycznych listew brzozowych lub bukowych, osadzonych na gumowych uchwytach. Jednak maksymalny komfort spania i dobranie takiej pozycji, która będzie idealna dla ciała, zapewnią stelaże z regulacją. Regulacja zapewnia uniesienie nóg, głowy lub siedzenie w najwygodniejszej dla nas pozycji – a wiadomo, że dla każdego z nas może to być inna pozycja. Stelaż z regulacją elektryczną zapewnia możliwość stopniowej regulacji i dowolnego ułożenia kręgosłupa. Takie modele polecane są szczególnie dla osób mających problemy zdrowotne. Z kolei stelaże podnoszone są praktyczne, gdy chcemy jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w sypialni, bo zyskujemy miejsce do przechowywania pościeli. Zdarza się, że bagatelizujemy rolę stelaża, jednak w dużym stopniu odpowiada on za jakość naszego snu.

Czym kierować się przy wyborze stelaża?

Zastanawiasz się, czym należy się kierować przy wyborze stelaża? Ważne jest przede wszystkim to, czy będzie pasował do wielkości materaca – jeżeli zakupiliśmy go wcześniej niż stelaż. Musi służyć przez lata, dlatego po pewnym czasie nie może zacząć skrzypieć i trzeszczeć. Stelaże, mają zapewniać odpowiednie podparcie dla materaca, ale też gwarantować funkcjonalne użytkowanie całego łóżka.

Odpowiednio dobrane stelaże do łóżka wpłyną na wsparcie ciała podczas snu, na odpowiednią  amortyzację. Wysoka jakość  stelaża i solidne wykonanie sprawią, że sen będzie znacznie bardziej regeneracyjny i przyjemny, a my obudzimy się rano pełni energii, ponieważ nie będziemy budzić się w nocy, żeby przewracać się na boki z powodu zesztywniałych mięśni. Nie zapomnij o tym, jak ważne jest odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa i przed zakupem poświęć czas na dokładne przeanalizowanie swoich potrzeb względem stelaża.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *