Wypożyczenie sprzętu filmowego – to sprytne!

technology-2125547_1280Jako odnoszący sukcesy fotograf i właściciel firmy możesz wymyślić szereg dobrych powodów, dla których warto wypożyczyć sprzęt. Nie musisz posiadać wszystkiego, aby być pro – ale my chcemy w tym artykule podzielić się z Tobą tymi pomysłami.

Wypożyczanie sprzętu jest sprytne i jest w rzeczywistości naprawdę standardową praktyką, szczególnie w świecie wideografii. Są pewne sprzęty, które chciałbyś mieć mieć, ale po prostu budżet wydatków może na to nie pozwalać. Spójrzmy prawdzie w oczy, możesz kupić sobie bilet w obie strony na całym świecie za cenę sprzętu fotograficznego! Właśnie dlatego wynajem sprzętu filmowego ma sens.

Zanim kupisz, rozważ wypożyczenie. Poniżej przedstawiam kilka najważniejszych powodów, dla których wypożyczenie sprzętu w miejscach takich jak https://www.panda-rent.pl/kamery/ – może być lepsze niż kupowanie.

Liczby mają sens w wynajmie

To naprawdę sprowadza się do płacenia za wydatki stałe i zmienne. Wydatki stałe to koszty roczne (lub półroczne). Wydatki zmienne to koszty na pracę. Są zależne od konkretnej pracy (np. wypożyczenie 70-200mm tylko wtedy, gdy zarezerwowana jest sesja portretowa w plenerze). Wyobraź sobie, że zarezerwowałeś więcej niż 1 sesję lub zadanie w okresie wynajmu? To sprawia, że ​​jest to praktycznie kradzież w porównaniu z posiadaniem. Zanim kupisz coś nowego, zastanów się, ile razy to będzie używane. 44 razy? Za ile lat? 1 rok, 2 lata? Czy twój obecny sprzęt nie wystarcza już na prawie wszystkie nadchodzące zadania? Czy warto kupować nowy sprzęt, gdy musisz rozważyć wypłatę stałej pensji?

Nadaj priorytet swoim wydatkom, aby promować zrównoważony rozwój

Nawet jeśli masz niesamowity rok za sobą pod względem finansowym – prawdopodobnie korzystne będzie dalsze wypożyczanie części sprzętu, który nie będzie często używany. Priorytetyzacja innych wydatków związanych ze zrównoważonym rozwojem (tj. płacenie wirtualnemu lub rzeczywistemu asystentowi, outsourcing edycji, profesjonalne usługi itp.) pozwoli na długoterminowy, ukierunkowany wzrost.

I pamiętaj, tylko dlatego, że wynajmujesz go teraz, nie oznacza to, że nie możesz go kupić w przyszłym roku. Chociaż ustalanie priorytetów wydatków może czasami wydawać się ograniczające, w rzeczywistości zapewnia Twojej firmie więcej możliwości. Włączenie prawdziwej strategii do budżetów i cen ma na celu maksymalizację wydajności i rozmachu. Chodzi o dostosowanie rocznych, 5-letnich i 10-letnich celów biznesowych. I często impuls do posiadania wszystkie na raz jest naprawdę odwrotny do zamierzonego celu, jakim jest pomyślne utrzymanie się w biznesie za dziesięć lat. Innymi słowy, wypożyczanie sprzętu ma kluczowe znaczenie dla elastyczności finansowej firmy.

Tak, ważne jest, aby nadać priorytet swoim wysokobudżetowym przedmiotom, ale ten rodzaj elastyczności pozwala również eksperymentować z mniejszymi wydatkami. Pamiętaj też, że w wypożyczalniach sprzęt jest czyszczony, kalibrowany i konserwowany częściej niż gdybyś sam miał na to czas – i tym argumentem skończymy te rozważania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *