Wyposażenie nowoczesnej pralni

laundry-86787_640

Nowoczesne pralnie to już dziś z reguły dwudziesty pierwszy wiek i to w każdym zakresie- wyposażenie, środki piorące, chemia, technologia, urządzenia, akcesoria pralnicze, ale też standardy obsługi, ekologia czy dbałość o oszczędność energii. Jeszcze kilkanaście lat temu wyposażenie pralni to była pralnica, suszarka i żelazko, dziś oczywiście pralnica też jest w każdej pralni, ale po pierwsze nie jedna, tylko z reguły wiele rodzajów, a po drugie jaka to pralnica – nowoczesna, inteligentna, oszczędna, z całą gamą programów dostosowanych do wszystkich rodzajów tkanin i włókien.

Podstawa to Pralnica

Pralnica należy do podstawowego, niezbędnego wręcz wyposażenia każdej pralni. Na rynku jest dość szeroki wybór pralnic różnego rodzaju( pralnica wodna, pralnica parowa, pralnica bębnowa, pralnica do dywanów itp.) zarówno nowych jak i używanych, jest kilka wiodących firm zajmujących się ich dystrybucją. Trzeba podkreślić, że do pralni potrzebna jest pralnica przemysłowa, a nie zwykła pralka automatyczna, choć przecież to też pralnica tylko mniejsza i prostsza.

Pierwsza jest pralnica, a drugim niezbędnym urządzeniem w wyposażeniu nowoczesnej pralni są oczywiście suszarki i oczywiście to też muszą być suszarki przemysłowe dostosowane do podwyższonych wymagań klientów. Oprócz prostych suszarek przydatnych w najprostszym wodnym praniu, na wyposażeniu dobrej pralni muszą też być tak zwane inteligentne suszarki, czyli takie, które same dozują wilgotność w zależności od rodzaju tkaniny. Korzystając z takiej inteligentnej suszarki mamy pewność, że tkanina nie zostanie odbarwiona lub zniszczona. Praca takich nowoczesnych suszarek pozwala na skorzystanie z prania wodnego w przypadku bardzo delikatnych tkanin, które dotychczas wymagały wyłącznie czyszczenia chemicznego ( czyszczenie chemiczne na sucho wymaga użycia rozpuszczalników organicznych o bardzo wysokiej toksyczności, a to dla wielu osób uczulonych, lub delikatnych, jest barierą nie do pokonania) .

Wirówki i inne urządzenia

W renomowanej pralni znajdziemy też takie urządzenia jak pralnico wirówki, specjalne agregaty chemiczne, wirówki oraz super nowoczesne tunele pralnicze. To one spowodowały, że zwykłe pralnie wyglądają i pracują jak super nowoczesne zakłady usługowe. Tunel pralniczy jest sterowanym elektronicznie, super nowoczesnym, modułowym urządzeniem pralniczym, które nie tylko zwiększa wydajność pralni, ale minimalizuje jej obsługę.

Istotne akcesoria

W pralni niezbędne są też akcesoria pralnicze, komory dezynfekcyjne, różnego rodzaju wieszaki, podkładki, manekiny, wózki, regały, transportery, urządzenia do znakowania, urządzenia do automatycznego pakowania, przeróżne rodzaje żelazek i wytwornic pary, finishery, toppery, stoły do prasowania, stoły detaszerskie, prasy, bojlery oraz wiele innych potrzebnych akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych.

Pralnicowirówka

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *