Wymagania naszych czasów a problemy przy poszukiwaniu pracy

resume-6627200_1280Świadomość możliwych przeszkód, które możesz napotkać podczas poszukiwania pracy i sposobów ich pokonania, z pewnością może dać Ci przewagę nad konkurencją i pomóc w zdobyciu wymarzonej pracy. Więc jakie wyzwania możesz napotkać, szukając pracy?

Przygotowaliśmy razem z Fast Service listę najczęstszych trudności w poszukiwaniu pracy – i, co najważniejsze, jak możesz je przezwyciężyć.

1. Masz mało czasu

Ponieważ wszyscy mamy do czynienia z coraz większą złożonością współczesnego życia, wydaje się, że wymagania naszych czasów nie mają końca – a szukanie pracy to tylko jedno. Jak więc wcisnąć poszukiwanie pracy do i tak już przepełnionego harmonogramu? Ile czasu powinieneś przeznaczyć na tę czynność?

Cóż, jest stare powiedzenie, które mówi, że szukanie pracy to praca na cały etat. Może to trochę przesada, ale faktem jest, że proces zatrudnienia może być niezwykle skomplikowany i czasochłonny.

Rozwiązanie

Jak w przypadku każdej skomplikowanej i czasochłonnej czynności, rozwiązaniem jest organizacja. Dokładne śledzenie procesu poszukiwania pracy, w tym dokumentowanie, gdzie jesteś w każdej firmie, może pomóc skrócić czas, który musisz spędzać każdego dnia na poszukiwaniu pracy. Inną opcją jest wyznaczenie określonej pory dnia na szukanie pracy. Nie pozwól sobie na żadne inne rozrywki w tym czasie lub odwrotnie, przerzucaj poszukiwania pracy na inne części dnia.

2. Brakuje Ci konkretnej obecności w Internecie

Ten problem wydaje się być bardziej rozpowszechniony wśród niektórych grup. Na przykład osoby ponownie wchodzące na rynek pracy po braku pracy przez pewien czas z dowolnego powodu (np. wychowywanie dziecka lub opieka nad ukochaną osobą), osoby, które miały tę samą pracę lub pracowały w tej samej firmie przez przez długi czas i starsze osoby, które mogą nie być obeznane z technologią. Osoby z tych i innych grup prawdopodobnie nigdy nie stworzyły profesjonalnego profilu online.

Rozwiązanie

Ten jest łatwym rozwiązaniem. Jeśli nie masz silnej obecności w Internecie, utwórz ją. Może się to wydawać nadmiernym uproszczeniem, ale tworzenie obecności w Internecie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne zasoby. Teraz nie mówię o stronie na Facebooku czy koncie na Instagramie, na którym zamieszczasz zdjęcia z wakacji. Jednak witryny takie jak Indeed i LinkedIn umożliwiają łatwe tworzenie profilu zawodowego, przesyłanie CV, publikowanie artykułów i prezentacji oraz udostępnianie ich pracodawcom.

Jedno słowo ostrzeżenia: bądź bardzo ostrożny, co publikujesz w Internecie, zarówno w witrynach osobistych, jak i zawodowych. Chociaż większość ludzi korzysta z osobnych witryn dla każdej z nich, należy mieć świadomość, że wszystko, co publikujesz w dowolnym miejscu online, jest łatwo dostępne. W dzisiejszych czasach pracodawcy zagłębiają się w profile online potencjalnych pracowników, więc wszystkie Twoje posty muszą to uwzględniać. Jeśli podejdziesz do tego w ten sposób – masz spore szanse na sukces.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *