Koszty, wydajność, usługi – co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę budując halę kurierską?

PrzechwytywanieJeśli chodzi o hale kurierskie i magazynowe– należy zacząć od planowania sieci logistycznej, ponieważ niezależnie od tego, czy Twoja firma potrzebuje jednego magazynu, czy pięciu, Twój wybór lokalizacji i pojemności będzie miał duży wpływ na:

  • usługi,

  • wydajność,

  • koszty.

Oczywiście byłoby możliwe napisanie całej książki na ten temat, więc aby ten artykuł był stosunkowo zwięzły, będę się trzymał krótkiego wyjaśnienia kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu sieci magazynów (nawet jeśli jest siecią jednego).

Co się dzieje w Twoich magazynach hali kurierskiej?

Oprócz rozważenia aspektów obsługi klienta, takich jak czas realizacji i prędkość łańcucha dostaw, będziesz musiał również pomyśleć o przewidywanej przepustowości, a dokładniej o ilościach odbioru, przechowywania i wysyłek, a także o rodzajach procesów, które będą wykonywane w Twoim obiekty magazynowe.

Twoja strategia dystrybucji również będzie miała wpływ na optymalizację sieci. Na przykład, czy Twoja strategia opiera się na najwyższym możliwym poziomie obsługi klienta, czy też Twoja firma bardziej konkuruje w tańszej przestrzeni? Jakiego poziomu dostępności zapasów potrzebujesz? Jak szybko zmieniają się twoje ekwipunki? Następnie istnieją fizyczne wymagania dla każdego magazynu. Czy wdrożysz zautomatyzowany sprzęt, czy Twoje procesy są głównie wykonywane ręcznie i prawdopodobnie tak to pozostanie realizowane w przyszłości?

Pomyśl też o paczkach przychodzących

Nie zapomnij wziąć pod uwagę logistyki przychodzącej. Gdzie znajdują się twoi dostawcy? Jakie terminy realizacji są dopuszczalne w przypadku dostaw przychodzących? Jak wiarygodni są twoi dostawcy? To wszystkie pytania, na które należy odpowiedzieć i wziąć pod uwagę przy planowaniu wielkości i lokalizacji magazynów.

Planowanie indywidualnego projektu i pojemności magazynu

Jeśli ustaliłeś liczbę wymaganych magazynów i ich lokalizacje, następną rzeczą, o której możesz chcieć pomyśleć, jest projekt konstrukcyjny i pojemność. Istnieje wiele różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby wykonać te czynności, dlatego warto wymienić kluczowe pytania, na które należy odpowiedzieć przed przystąpieniem do pracy nad projektem. Poniższa lista sugerowanych pytań nie jest wyczerpująca, ale powinna pomóc w rozpoczęciu określania wymagań.

Jakie działania będą miały miejsce w Twoim magazynie? Czy Twoja operacja będzie obejmowała przyjmowanie, przechowywanie, kompletację, pakowanie i wysyłkę, czy też będziesz potrzebować obszarów wydzielonych do świadczenia usług o wartości dodanej? Jakie są cechy Twoich produktów? Ten czynnik będzie miał znaczący wpływ na projekt magazynu, co oznacza, że ​będziesz musiał dokładnie określić swoje potrzeby.

Ponieważ coraz więcej firm – zwłaszcza tych zajmujących się handlem elektronicznym – odkrywa, często lepiej jest zarządzać logistyką zwrotów jako procesem dyskretnym niż próbować zintegrować obsługę zwrotów z normalnym przepływem do przodu. Jeśli Twój magazyn będzie musiał przetwarzać wiele zwrotów od klientów, możesz chcieć przeznaczyć dodatkową przestrzeń przeznaczoną na ich przechowywanie i przetwarzanie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *