Jak wyczyścić okna idealnie i bez kłopotu?

myjki do okienOsiągnięcie okien i luster bez smug w całym domu może być wyzwaniem. Często spędzamy godziny spryskując i wycierając tylko po to, by koniec końców przy oknach, które wyglądają prawie tak samo jak przedtem.

Jednak zastosowanie odpowiednich narzędzi i metod jak magnetyczne myjki do okien czy inne interesujące sposoby może uprościć to pracochłonne zadanie, pozostawiając powierzchnie szklane błyszczące i oszczędzając w dłuższej perspektywie dużo pieniędzy.

Czyść z góry do dołu

Jeśli naprawdę chcesz, aby twoje okno lub lustro było wolne od smug, czyść je od góry do dołu. Ponieważ roztwór czyszczący może kapać, użyj grawitacji na swoją korzyść i pozwól, aby środek czyszczący kapał w miejsca, które jeszcze nie zostały umyte. Zacznij od góry i zejdź na dół, aby upewnić się, że nie dojdzie do kapania szklanych powierzchni, które są już doskonale oczyszczone.

Umyj okna w pochmurny dzień – to najlepsza opcja

Może się wydawać, że powinno być odwrotnie, ponieważ lepiej widać brud na szybie, gdy słońce wpada do środka. Słońce może jednak przedwcześnie wysuszyć płyn do mycia okien, pozostawiając pozostałości i smugi. Jeśli zaczekasz na mycie okien w pochmurny dzień, roztwór czyszczący pozostanie, aż go wytrzesz i uzyskasz wspaniały, pozbawiony smug połysk.

Ściągaczka do okien

To niesamowite, jaką różnicę robi to jedno proste narzędzie na szklanych powierzchniach. Czasami pierwsze wytarcie szmatki nie usuwa całego roztworu czyszczącego, a konieczność ponownego wycierania obszarów szkła gwarantuje, że będziesz mieć smugi. Jednak użycie ściągaczki ułatwia polerowanie każdej sekcji okna. Ściągaczka z długimi uchwytami jest koniecznością, jeśli będziesz czyścić wysokie okna, a także będzie spełniać podwójne zadanie w czyszczeniu ścian prysznicowych i drzwi. Możesz także skorzystać alternatywnie z wyżej wspomnianej magnetycznej myjki, która w ostatnich czasach okazuje się prawdziwym bestsellerem w tym temacie.

Sposób na narożniki: bawełniane waciki

Bez względu na to, jak bardzo się starasz, wydaje się, że osad gromadzi się w rogach szyb zawsze, a dotarcie do tej pozostałości może być bardzo trudne, jeśli nie masz odpowiedniego narzędzia. Niestety nawet magnetyczna myjka do mycia okien nie poradzi sobie z tym. Waciki bawełniane są idealne do czyszczenia trudno dostępnych obszarów okien w domu. Mają one do tego zadania wręcz idealny rozmiar i szybko załatwią sprawę!

Skorzystaj ze starych koszulek – aby szyby lśniły jak nowe!

drzwi koszalinStare koszulki idealnie nadają się do czyszczenia szkła, ponieważ nie pozostawiają śladów włókien i są na tyle chłonne, aby wypolerować okno. Ponadto używanie starych koszulek zamiast ręczników papierowych to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na kosztach utrzymania domu – i jest przyjazny dla środowiska.

Czasami domowe rozwiązania sprawdzają się najlepiej, są bardziej ekonomiczne i nie zawierają nieznanych chemikaliów – dlatego warto wypróbować również domowe płyny czyszczące. Aby stworzyć własny środek do czyszczenia szkła, wymieszaj razem 1 szklankę alkoholu do wcierania, 1 szklankę wody i 1 łyżkę octu. To naprawdę działa!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *