Postaw na zdrowie i wybierz catering wegetariański

Dieta pudełkowaMoże być rakotwórcze i kaloryczne, a jego nadmierne spożywanie powoduje zmiany miażdżycowe, które prowadzą między innymi do zawału serca. Mowa o mięsie, które coraz więcej osób decyduje się wyeliminować ze swojej diety. To bardzo dobra wiadomość. Im więcej osób zdecyduje się na wegetarianizm i weganizm tym mniej będą cierpiały zwierzęta oraz nasza planeta. Jeżeli dopiero jednak planujesz ograniczyć spożywanie mięsa oraz produktów odzwierzęcych postaw na catering wegetariański, który z pewnością ci to ułatwi.

Dlaczego warto zrezygnować z mięsa

Jest wiele powodów, dla których warto zrezygnować z jedzenia mięsa. Przede wszystkim w jego składzie występuje karnityna, która przyczynia się do rozwoju chorób serca. Ponadto, przetworzone mięso jest rakotwórcze. Jak przekonują lekarze, spożywanie około pięćdziesięciu gramów przetworzonego mięsa dziennie może doprowadzić do nowotworu jelita grubego. Ponadto, jedzenie mięsa ma bardzo negatywny wpływ na naszą planetę. W ocenie ONZ hodowla przemysłowa zwierząt jest jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia środowiska. Generuje ona około piętnastu procent gazów cieplarnianych, powstających w wyniku działalności człowieka. Dlatego, warto zdecydować się na dietę wegetariańską lub wegańską.

Wegetarianizm a weganizm

Zastanawiacie się jaka jest różnica między wegetarianizmem a weganizmem? Będąc na diecie wegetariańskiej, nie spożywamy mięsa.Mowa tu o wołowinie, drobiu, wieprzowinie oraz rybach i owocach morza. W przypadku diety wegańskiej, zakłada się spożywanie produktów wyłącznie pochodzenia roślinnego. Weganie nie jedzą więc nie tylko mięsa, ale także nabiału czy miodu.

Chcesz zrezygnować z mięsa? Pomocna będzie dieta pudełkowa!

Jeżeli twoim celem jest zrezygnowanie ze spożywania mięsa, ale obawiasz się, że zabraknie ci czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków, rozważ zdrowy catering.Dieta pudełkowa z pewnością ułatwi nowy start. Każdego dnia otrzymasz pięć zdrowych posiłków, które nie tylko zadbają o twój organizm, ale także będą smaczne. Firmy oferujące dietetyczny catering, tak bowiem komponują bezmięsne posiłki, by nie tylko zaspokajały głód, ale także pokazywały jak bogata i różnorodna jest kuchnia roślinna.

Wegetarianizm z Fit Apetit

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z wegetarianizmem lub weganizmem postaw na Fit Apetit. To firma oferująca dietetyczny catering. Na co dzień współpracuje z dietetykami, trenerami personalnymi, sportowcami i klubami fitness. W swojej ofercie ma różnorodne diety w tym właśnie catering wegetariański catering wegański. Warto poznać kuchnię roślinną z Fit Apetit – catering dietetyczny Kielce.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *