Wspólny hosting – poznaj jego plusy i minusy dla swojej firmy

Why-Do-You-Need-a-Managed-VPS-Server

Po zarejestrowaniu domeny nadszedł czas, aby wyszukać domu dla przyszłej witryny. Hosting to towar, ale nie wszystkie firmy hostingowe są tworzone w ten sam sposób. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – zdecydować się na rejestrację w tanim hostingu. Ale czy naprawdę robisz to, co dla ciebie i twojej firmy najlepsze, czy jesteś po prostu leniwy?

Rejestratorzy domen nie zarabiają na rejestrach domen, więc ich celem jest powiększanie hostingu. Tom co najwygodniejsze może nie być najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Hosting stał się tanią usługą – jest dzisiaj tak wiele firm do wyboru. Najlepiej pracować ze specjalistami, firmami specjalizującymi się w usługach hostingowych, które oferują udogodnienia takie jak panel do serwera VPS.

Większość małych firm powinna zlecić hosting witryn internetowych firmie hostingowej, zamiast prowadzić własną firmę. Jest ich tak wiele, że możesz znaleźć z łatwością odpowiednią firmę – nie dodawaj kolejnego bólu głowy do twojego już gorączkowego harmonogramu. Pozwól profesjonalistom zadbać o hosting dla Ciebie.

Co powiesz na wspólny hosting?

Wspólny jest najpopularniejszą opcją dla małych firm. Serwery sieci Web działające jako współużytkowane hosty mogą zawierać kilka setek, nawet tysięcy stron internetowych. To świetny sposób na uzyskanie domeny w internecie i zaoszczędzenie pieniędzy. Ten hosting korzysta z konfiguracji serwera, co ma na celu załadowanie jak największej liczby witryn na jednym serwerze. Wspólne plany hostingowe obejmują wszystko, czego potrzebujesz. Większość stron internetowych znajduje się w pewnym środowisku współdzielonym. Jest to szybkie i niedrogie rozwiązanie, które działa dla większości małych firm z niewielkim natężeniem ruchu.

Plusy

Udostępnione konta to niedroga szybka i łatwa konfiguracja. Nie musisz być geek-iem, aby skonfigurować witrynę. Nie musisz spędzać czasu na utrzymaniu serwera WWW. Większość współużytkowanych hostów zawiera takie funkcje jak instalacje oprogramowania. Jeśli na przykład chcesz zbudować witrynę w serwisie WordPress, udostępnione konta hostingowe pomogą Ci zainstalować je w ciągu kilku sekund. Nie musisz kodować.

Sprawią, że cały proces będzie super łatwy. Jest to też tanie. Ważna jest też wygoda – wymagana minimalna konfiguracja. Kiedy się zapisujesz na taki hosting 0 praktycznie wszystko jest dla ciebie zrobione. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, support pomoże Ci się przez telefon lub za pośrednictwem e-maila. Panel sterowania – współużytkowane konta hostingowe oferują łatwe w obsłudze panele sterowania. Wszystko, co musisz zrobić, można zrobić, klikając ikonę. Większość wspólnych hostów umożliwia hostowanie wielu domen na tym samym koncie.

Minusy

Ograniczone zasoby to jest to, co ogranicza hosting wspólny. Wszystko jest dzielone z innymi. a wydajność może być nieprzejrzysta. Najczęstszymi wadami współdzielonego hostingu są ograniczona przepustowość, wspólny adres IP, ograniczona pamięć masowa, powolniejsza odpowiedź serwera, większe awarie, ograniczona obsługa i ograniczenie zasobów. Gdy serwer zostanie napadnięty przez hakerów, wszyscy na tym serwerze są ofiarami.

Firma hostingowa prawie nigdy nie przyzna się do włamania. Może to zająć kilka godzin, zanim uda się odzyskać dane z kopii zapasowej w przypadku awarii sprzętu lub oprogramowania. Dzielisz się dobrem i złem ze wszystkimi innymi witrynami na tym samym serwerze. Jeśli jest witryna uruchamia skrypt, który przeładowuje serwer, wydajność każdej z witryn sieci Web zostanie obniżona.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *