Wskazówki jak pielęgnować włosy i pozwolić im rosnąć szybciej

adult-1867889_960_720Jak mam zrobić, by moje włosy rosły szybciej? Zanim porozmawiamy o jakichkolwiek wskazówkach dotyczących włosów, ważne jest, abyś zrozumiała, że Twoje włosy cały czas rosną. Istnieją trzy typowe powody, dla których nie widać wzrostu włosów. W większości przypadków włosy łamią się w tym samym tempie, w jakim rosną, zważywszy na zahamowany wzrost włosów.

Możesz także przeczytać różnice między wzrostem a łamaniem włosów. Kluczem do wyhodowania długich, zdrowych włosów jest przestrzeganie diety, pomocne mogą także okazać się https://medsense.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/. Rosnące zdrowe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a bez delikatnego obchodzenia się z nimi może prowadzić do:

• poważnych złamań,
• wypadania włosów,
• możliwego łysienia.

Zdrowe włosy to zbilansowana pielęgnacja włosów, która polega na oczyszczeniu włosów szamponem bez siarczanu, który nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, które usuwają osady i brud. W razie potrzeby użyj nawilżającej odżywki, głębokiej odżywki i / lub kuracji proteinowej, aby wzmocnić, naprawić i zapobiec uszkodzeniom włosów.

Szampon, mycie i spłukiwanie w razie potrzeby

Włosy naturalne są z natury bardzo porowate, co oznacza, że mają wysoką porowatość, a Twoje nie są inne. Warto więc zapytać na początek fryzjera o to, jak zmniejszyć porowatość włosów Najlepiej gdy skóra głowy i włosy muszą są oczyszczane i nawadniane przynajmniej co 4-5 dni, a czasami częściej w razie potrzeby.

Czysta skóra głowy wspomaga zdrowy wzrost włosów, usuwając nagromadzony osad, martwy naskórek i inne niechciane zanieczyszczenia. Mycie częściej niż raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu jest w porządku, jeśli używasz delikatnego środka czyszczącego niezawierającego siarczanów.

Zwróć uwagę na te cele

Często mniej uwagi poświęcamy najstarszej części naszych włosów, czyli końcówkom. Są ostatnią częścią, która otrzymuje wilgoć i produkt, ale jako pierwsi tracą te rzeczy. Oprócz przycinania rozdwojonych, zniszczonych końcówek, specjalny produkt należy nakładać na końcówki. Zawsze, zawsze nawilżaj i uszczelniaj końce.

Nawet jeśli uwielbiasz układać włosy, mogą być nieco temperamentne – i odkryjesz, że wyglądają najpiękniej, gdy są pozostawione same. Luźne warkocze, chronią również włosy przed łamaniem i utratą wilgoci.

Oleje penetrujące działają najlepiej np. masło shea to naturalny środek nawilżający, który doskonale uszczelnia wilgoć. Lżejsze oleje, takie jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek, w rzeczywistości wchłaniają się we włosy, dając im zdolność wzmacniania wewnętrznej struktury włosa. Przeczytaj więcej o zaletach olejków penetrujących i korzystaj z nich dla swoich włosów.

Bardzo korzystne jest siedzenie pod suszarką podczas głębokich zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ pomoże to Twojej odżywce dokładniej wniknąć we włosy. Ponadto 30-45 minut pod suszarką skraca czas suszenia na powietrzu i pomaga utrwalić fryzurę i dłużej ją utrzymywać. Nigdy też w swoich zabiegach pielęgnacyjnych nie pomijaj odżywki bez spłukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *