Wskazówki jak pielęgnować włosy i pozwolić im rosnąć szybciej

adult-1867889_960_720Jak mam zrobić, by moje włosy rosły szybciej? Zanim porozmawiamy o jakichkolwiek wskazówkach dotyczących włosów, ważne jest, abyś zrozumiała, że Twoje włosy cały czas rosną. Istnieją trzy typowe powody, dla których nie widać wzrostu włosów. W większości przypadków włosy łamią się w tym samym tempie, w jakim rosną, zważywszy na zahamowany wzrost włosów.

Możesz także przeczytać różnice między wzrostem a łamaniem włosów. Kluczem do wyhodowania długich, zdrowych włosów jest przestrzeganie diety, pomocne mogą także okazać się https://medsense.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/. Rosnące zdrowe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a bez delikatnego obchodzenia się z nimi może prowadzić do:

• poważnych złamań,
• wypadania włosów,
• możliwego łysienia.

Zdrowe włosy to zbilansowana pielęgnacja włosów, która polega na oczyszczeniu włosów szamponem bez siarczanu, który nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, które usuwają osady i brud. W razie potrzeby użyj nawilżającej odżywki, głębokiej odżywki i / lub kuracji proteinowej, aby wzmocnić, naprawić i zapobiec uszkodzeniom włosów.

Szampon, mycie i spłukiwanie w razie potrzeby

Włosy naturalne są z natury bardzo porowate, co oznacza, że mają wysoką porowatość, a Twoje nie są inne. Warto więc zapytać na początek fryzjera o to, jak zmniejszyć porowatość włosów Najlepiej gdy skóra głowy i włosy muszą są oczyszczane i nawadniane przynajmniej co 4-5 dni, a czasami częściej w razie potrzeby.

Czysta skóra głowy wspomaga zdrowy wzrost włosów, usuwając nagromadzony osad, martwy naskórek i inne niechciane zanieczyszczenia. Mycie częściej niż raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu jest w porządku, jeśli używasz delikatnego środka czyszczącego niezawierającego siarczanów.

Zwróć uwagę na te cele

Często mniej uwagi poświęcamy najstarszej części naszych włosów, czyli końcówkom. Są ostatnią częścią, która otrzymuje wilgoć i produkt, ale jako pierwsi tracą te rzeczy. Oprócz przycinania rozdwojonych, zniszczonych końcówek, specjalny produkt należy nakładać na końcówki. Zawsze, zawsze nawilżaj i uszczelniaj końce.

Nawet jeśli uwielbiasz układać włosy, mogą być nieco temperamentne – i odkryjesz, że wyglądają najpiękniej, gdy są pozostawione same. Luźne warkocze, chronią również włosy przed łamaniem i utratą wilgoci.

Oleje penetrujące działają najlepiej np. masło shea to naturalny środek nawilżający, który doskonale uszczelnia wilgoć. Lżejsze oleje, takie jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek, w rzeczywistości wchłaniają się we włosy, dając im zdolność wzmacniania wewnętrznej struktury włosa. Przeczytaj więcej o zaletach olejków penetrujących i korzystaj z nich dla swoich włosów.

Bardzo korzystne jest siedzenie pod suszarką podczas głębokich zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ pomoże to Twojej odżywce dokładniej wniknąć we włosy. Ponadto 30-45 minut pod suszarką skraca czas suszenia na powietrzu i pomaga utrwalić fryzurę i dłużej ją utrzymywać. Nigdy też w swoich zabiegach pielęgnacyjnych nie pomijaj odżywki bez spłukiwania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *