Dlaczego właściciele firm powinni zainwestować w dobry program do fakturowania?

główne_20230525093854_download

Prowadzisz samodzielnie księgowość w swojej firmie? Zatrudniasz księgowych i chcesz zwiększyć ich produktywność w pracy? W każdym z tych przypadków powinieneś zainwestować w program do fakturowania. Sprawdź, ile korzyści zyskasz, gdy wybierzesz profesjonalne oprogramowanie do fakturowania. Przekonaj się też, na co warto zwracać uwagę, aby wybrać program, który ułatwi pracę księgowym.

Zalety programów do fakturowania

Dobry program do fakturowania znacznie przyspiesza pracę zarówno księgowych, jak i przedsiębiorców. Automatyzuje procesy wystawiania faktur, sprawiając, że możesz realnie zaoszczędzić czas. Profesjonalne oprogramowanie sprawdzi się również dla początkujących przedsiębiorców, więc nie potrzebujesz żadnej wiedzy na temat księgowości, aby w ciągu zaledwie kilku chwil bez problemu wystawić fakturę.

Jednak to nie jedyne korzyści, które możesz zyskać, gdy wybierzesz odpowiedni program do fakturowania. Dziś coraz powszechniejsze jest wzbogacenie oprogramowania w dodatkowe funkcjonalności takie jak – mailowe powiadomienie o nowych fakturach od kontrahentów, łatwe i szybkie wyszukiwanie faktur po ich nazwie, dokonywanie szybkich płatności, intuicyjne kontrolowanie należności oraz zobowiązań, w pełni bezpieczne archiwizowanie faktur, do których masz nieograniczony dostęp.

Poprawa przepływu dokumentów w firmie

Na szczególną uwagę zasługuje jednak przede wszystkim korzyść w postaci znacznej poprawy przepływu dokumentów w firmie i nie tylko. Po tym, jak faktura zostanie wystawiona, musi zostać dostarczona do kontrahenta czy klienta. Dzięki temu, że oprogramowanie dodatkowo może zapewniać elektroniczny obieg dokumentów, znacznie skraca się czas obsługi faktur.

Archiwum w chmurze

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywania faktur i innego rodzaju dokumentów przez ustawową liczbę lat. Jeśli obawiasz się, że faktury mogą zgubić się w gąszczu innych dokumentów, to koniecznie zabezpiecz się na taką ewentualność i już teraz zdecyduj się na wybór oprogramowania, które umożliwia archiwizację w chmurze, aby mieć wszystkie faktury w jednym miejscu. Dużą zaletą jest też to, że każdy uprawniony pracownik będzie mógł uzyskać dostęp do wszystkich faktur.

obraz_1

Program do fakturowania – jaki wybrać?

Wystawianie faktur to czynność wykonywana w zdecydowanej większości przedsiębiorstw. Dzięki rozwojowi technologicznemu dziś bardzo popularnym rozwiązaniem są faktury elektroniczne, które można wystawić za pomocą prostego w obsłudze programu do fakturowania. Najważniejsze staje się to, aby wybrać i wykupić dostęp do narzędzia, które gwarantuje najwięcej korzyści.

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas wybierania programu do wystawiania faktur? Oto kilka kwestii, których nie możesz zignorować:

  • możliwość wystawiania faktur przy pomocy aplikacji lub po prostu przez smartphone’a;
  • możliwość wystawiania różnego rodzaju faktur – z VAT, dla nievatowców, zaliczkowych, proformy, faktur cyklicznych czy ze stawką ZW itd.;
  • ważną funkcją jest również odczytywanie faktur zarówno wystawianych w języku polskim, jak i angielskim;

Pamiętaj o tym, że nieco innego rodzaju programy sprawdzą się dla średnich i dużych firm, dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz dla biur rachunkowych. Dlatego jeszcze przed wybraniem odpowiedniego oprogramowania i wykupieniem dostępu upewnij się, że wybrany model na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Poświęć kilka chwil na analizę, aby wybrać program do wystawiania faktur, który jest funkcjonalny, zapewnia bezpieczeństwo przechowywanym danym, ale też jest dostępny w korzystnej cenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *