Wizażystka w podróży – jak to zorganizować?

cosmetics-2109963_1280Jedną z najlepszych części bycia wizażystką jest możliwość podróżowania ze swoją pracą. Podróżowanie to jednak także transportowanie wszystkiego, co niezbędne do makijażu – czy można uniknąć związanych z tym kłopotów? Na szczęście dzięki tym prostym wskazówkom nie musi tak być!

Pomyśl, zanim się spakujesz

Burza mózgów przed spakowaniem zaoszczędzi Ci dużo czasu i zapewni, że masz ze sobą dokładnie to, czego potrzebujesz – pożegnaj się z nadmiernym (lub niedostatecznym) pakowaniem! Zastanów się nad tymi trzema rzeczami, kiedy decydujesz, co spakować:

• kim jest twój klient,
• jakiego rodzaju makijażu chce
• w jakim środowisku będziesz pracować.

Znajomość odpowiedzi na te pytania ma ogromne znaczenie w tym, co robisz. Jeśli na przykład lecisz na Alaskę, możesz potrzebować innej formuły podkładu niż, powiedzmy, na Hawaje. A jeśli twoja panna młoda szuka naturalnego makijażu, zdecydowanie możesz zostawić tę elektryzującą niebieską maskarę. Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, w co będziesz pakować swoje produkty. Absolutnie stawiaj na dedykowane kosmetyczki i torby do makijażu. Sprawdzą się jak marzenie, są dostępne w różnych rozmiarach.

Czas na ekwipunek

Gdy zdecydujesz, co ze sobą zabierasz, zrób spis. Trzymaj jedną listę przy sobie i jedną w torbie. Aby zapewnić dodatkową ochronę, zrób zdjęcie lub dwa po spakowaniu torby. Wtedy, jeśli coś zaginie, masz obraz ze znacznikiem czasu i dowód tego, co miałaś przy sobie.

Kup ubezpieczenie

Jak dobrze wiesz, przechowywanie zestawu do makijażu jest drogie. W przypadku, gdy coś stanie się z twoją torbą, chcesz wydać dużo gotówki, aby wszystko zastąpić.

Ubezpieczenie zestawu to świetny sposób na uspokojenie umysłu i upewnienie się, że jesteś objęty ubezpieczeniem, jeśli coś takiego się wydarzy. Skontaktuj się z lokalnym agentem, aby zobaczyć, co może Ci zaoferować. Niektóre linie lotnicze oferują również ubezpieczenie bagażu rejestrowanego.

Sprawdź swoje torby

Wiemy, że trudno sobie wyobrazić rozstanie się ze swoim zestawem. Nie wiesz, kto się tym zajmuje i jak. Sprawdzenie zestawu ma tę zaletę, że wiesz, że Twoje produkty nie zostaną wyrzucone (o ile wszystkie są dozwolone!). Jeśli zdarzy Ci się zabrać ze sobą butelkę, która jest odrobinę za duża, aby można ją było zabrać ze sobą, zniknie! Jeśli zdecydujesz się wybrać to rozwiązanie i sprawdzić większość swoich produktów, upewnij się, że zapakujesz do bagażu podręcznego zestaw zapasowy. Ten zestaw powinien zawierać niezbędne minimum, abyś nadal mógł coś zdziałać.

Jednak dla wielu wizażystów sprawdzenie torby nie wchodzi w grę. Całkowicie to rozumiemy! Jeśli jesteś w tej grupie, upewnij się, że znasz wymagania dotyczące bagażu podręcznego (wskazówka: jest ich dużo!). Szczególnie płyny mają ścisłe pomiary i istnieją między innymi ograniczenia dotyczące ostrych przedmiotów. Skontaktuj się wcześniej z linią lotniczą, aby upewnić się, że Twoje przedmioty nie zostaną wyrzucone!
Chcesz poszerzyć zakres swoich usług? Warto też przemyśleć kurs fryzjerski dofinansowanie i to zrobić.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *